Татјана Стојановска за стилот и убавината: „Редовно ставам ботокс на челото, тоа ми овозможува посвеж изглед“

„Готвам секојдневно, ми причинува задоволство подготовката на домашна храна. Одржувањето на килажата оди тешко со годините, па се обидувам да внесам и физичка активност“, вели ТВ-презентерката Татјана Стојановска Китановска и ни ги откри своите тајни за нега и убавина.

tatjana-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-redovno-stavam-botoks-na-cheloto-toa-mi-ovozmozhuva-posvezh-izgled-01.jpg

Татјана Стојановска Китановска, долги години е презентер на вести во Канал 5 телевизија. Многу генерации ја паметат и како Мис на Македонија од 1992-ра година.

Иако оттогаш се поминати 32 години, Тања важи за една од најубавите жени кај нас, секогаш дотерана, средена и негувана.

Во разговор за CRNOBELO.com, Татјана ни откри детали за својата дневна рутина за нега на лицето, па вели дека редовно користи ботокс, кој го става на челото и глабелата, а ѝ дава посвеж изглед.

tatjana-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-redovno-stavam-botoks-na-cheloto-toa-mi-ovozmozhuva-posvezh-izgled-05.jpg

Стил на облекување

„Низ годините го менувам и го прилагодувам стилот на удобноста. Приватно го негувам покежуал стилот со ниски чевли, балетанки и патики, лежерни комбинации на облека во склад со приликата.

Секако за на екран останува елегантната комбинација на палта со кошули и елегантни блузи.

Повеќе сакам да сум во спортски или спортско елегантен аутфит, но за настани и на екран сепак го претпочитам елегантниот стил. Купувам она што ми одговара и не робувам многу на брендови.

Но, имам неколку парчиња од брендот Guess кој го обожувам и ми прилега на карактерот. Тоа се пред сè маички и ташни од овој бренд, a кои ми се вклопуваат во стилот.

Главно облека и обувки купувам во Македонија, но кога одам на патувања гледам да купам нешто за спомен и тоа се парчиња облека или аксесоари што се пред сè едноставни и спомен од местото.

На пат не одам без патики, лежерна облека и чадор.

Не би облекла никогаш 'скинати' фармерки. Секоја чест за трендот, но тоа не е мој стил и не можам да го прифатам.

Омилени ми се неколку работи што ги имам од мајка ми кога била млада, меѓу кои се неколку кошули и ги носам со задоволство затоа што ми се драги, а и им ја продолжувам употребата“. 

tatjana-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-redovno-stavam-botoks-na-cheloto-toa-mi-ovozmozhuva-posvezh-izgled-02.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Вики Чадиковска за стилот и убавината: „Се будам во 5 часот со цеден лимон и вода, се откажав од сла... „Тања Кокев го изработи фустанот за еден важен семеен настан и буквално ја прене...
Како изгледа денес Елеонора Капсималева – девојчето што ја испеа „Дувна ветре развигорче“ во 1990-та... „Кога ја отпеав песната, бев навистина многу мала. Имав 6 години, а бидејќи како...
Сања Стојанова 19 години страда од алопеција: „Преку ноќ ми опадна цела коса, сега знам дека надворе... „Кога останав бремена со првото дете ми порасна косата сама од себе … Ми падна т...
Цеце Николова за растењето без родители: „Првата жена која ме згрижи беше лоша, ми покажа како изгле...  „Детско село секогаш ќе го паметам по живеењето со многу деца, сите со ист...
Весна Стојаноска, доктор по естетска медицина: „Ставам ботокс и филери за да ги истакнам природните ... „Во зависност од видот на филерот и регијата која се третира, траењето на ефекто...
Лепа од Скопје е „докторка“ за орхидеи: „Имам над 70 саксии, ги туширам редовно со млака вода“ Лепа К. Тагасовска од Скопје, по професија дипломиран економист по бизнис менаџм...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg