Видео интервју со инспектор Томе: „Во Преспав ме расположува пишување казни, а во приватен живот – чист воздух“

За време на снимањето на четвртата сезона на Преспав, наидовме на Горан Стојановски, кој ни направи интересна споредба помеѓу неговиот лик во серијата и во приватниот живот.

video-intervju-so-inspektor-tome-vo-prespav-me-raspolozhuva-pishuvanje-kazni-a-vo-privaten-zhivot-chist-vozduh-01.jpg

Кога инспектор Томе ќе помине низ вратата на пансионот Преспав, гледачите зад малите екрани секогаш се расположуваат со неговите смешни реплики.

video-intervju-so-inspektor-tome-vo-prespav-me-raspolozhuva-pishuvanje-kazni-a-vo-privaten-zhivot-chist-vozduh-02.jpg

Но, колку е сличен актерот Горан Стојановски со улогата на инспектор Томе која ја има во серијата и ја доловува одлично?

За CRNOBELO.com, исто како Јелена Јованова, и тој одговори на интересни прашања, откри дека во Преспав сака да пишува казни и да зема пари, но во приватен живот сака убаво време и чист воздух, а ја запеа и „Червени рози“.

Изгледајте го видеото и воочете ги разликите:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Миа од Скопје игра во серијата „Балканска приказна“: „Сама го научив јазикот, имав само половина час... „На снимањето имаше околу 50 луѓе коишто работат зад камерата, се бара највисоко...
Васка Леонтиќ: „Забременив со ин витро, сама станав мајка на 48 години, мојата ќерка (5) знае сè за ... „Никогаш не размислував за тоа што ќе зборуваат другите за тоа дека забременив с...
Александар Ристоски, актер: „Љубовните сцени се најтешки за снимање, еднаш се добива можност да се г... „Серијата 'Црвениот поет' е снимена во 2016 и не беше емитувана 7 години, па јас...
Михаил Корубин: „Моите ми направија прва ‘изложба’ дома на 6-7 години, израснав во ателјеата на татк... „Паметам на 6-7 години моите ми ја направија првата „изложба“ во нашата куќа, ја...
Иван Јованов пред раѓањето на ќерката: „Едвај го чекам мигот кога малиот ангел ќе го земам во раце“ „Доколку се создадат услови да бидам во породилната сала, секако дека ќе присуст...
Миро Кацаров за љубовта со Ивана: „Ни се случи љубов на прв поглед, по неколку месеци веќе почнавме ... „Ивана знае дека јас сум блесав и будала на свој начин, па не беше шокирана од з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg