Видео интервју: „Јелена од Преспав мрази да прави 6 работи за иста плата, а во приватен живот – неправда“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Видео интервју: „Јелена од Преспав мрази да прави 6 работи за иста плата, а во приватен живот – неправда“

На пауза од снимањето на четвртата сезона на Преспав, Јелена Јованова одвои неколку минути за нас и направи споредба помеѓу нејзиниот лик во серијата и во приватниот живот.

video-intervju-jelena-od-prespav-mrazi-da-pravi-6-raboti-za-ista-plata-a-vo-privaten-zhivot-nepravda-001.jpg

Јелена Јованова е актерка која постојано се искачува нагоре по скалата на успехот, на светско ниво, а за македонската јавност во изминатиов период е најпопуларна поради улогата во хит серијата Преспав, по која стана препознатлива како Јелена од Драчево.

За време на снимањето на четвртата сезона на Преспав, побаравме од актерката да направи споредба помеѓу нејзиниот лик од серијата и Јелена во приватниот живот.

Таа ни запеа песна од Цеца, но откри и која ѝ е омилена песна во приватниот живот, вели дека во Преспав ги носи сите бои кои може да се замислат на папагал, а во секојдневието обожава црна, бела и сива.

За CRNOBELO.com таа одговори на неколку прашања и ни откри интересни детали кои фановите со сигурност би сакале да ги слушнат.

Погледнете го видеото и воочете ја разликата помеѓу Јелена од Преспав и Јелена во приватниот живот:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку се променија ликовите од Stranger Things од првата до последната... Stranger Things стана една од најгледаните серии на денешницата. Атмосферата што...
25 години од серијата „Мојот т.н. живот“, во чиј главен лик бевме вљуб... 25 август, 1994 година. Премиерата на ТВ серијата „Мојот таканаречен живот“ (My ...
Уникатните селфи фотки на актерите за најава на хит серијата „Преспав“ Првите епизоди од третата сезона на Преспав ги надминаа очекувањата, а подеднакв...