Цеца мами воздишки во Монте Карло во цветен аутфит од 6.000 евра, по раскошното издание со кристали (фото)

„Преубав фустан. Неопходно враќање на женственоста“, „Преубава си!“ Овие се некои од коментарите што Цеца Ражнатовиќ ги доби за цветниот аутфит во којшто позира во Монте Карло, следниот ден откако се појави во тиркизна тоалета со кристали.

ceca-mami-vozdishki-vo-monte-karlo-vo-cveten-autfit-od-6-000-evra-po-raskoshnoto-izdanie-so-kristali-foto-01.jpg

Светлана Цеца Ражнатовиќ деновиве е на патување во Монте Карло, каде има работни ангажмани, а по тој повод објави видеа и фотографии на социјалните мрежи.

Облечена во елегантна тоалета со тиркизна боја и детали од кристали, Цеца изгледаше моќно додека чекореше низ хотелот на луксузниот хотел каде што е сместена.

ceca-mami-vozdishki-od-monte-karlo-luksuzna-toaleta-so-kristali-i-ednostaven-cveten-autfit-od-650-dolari-03_1.jpg

Овој аутфит многумина ги потсети на принцезите на Дизни, а во коментарите доби голем број комплименти.

„Прекрасна“, „Убавица“, „Неодолива“ – стои во дел од коментарите.

View this post on Instagram

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Освен тоа, пејачката објави уште една фотографија на која позира во цветен комплет од брендот Dolce & Gabbana, кој се продава по цена од 695 евра.

На себе носеше и влечки од Louis Vuitton од 1.282 евра и очила од Miu Miu од 450 евра.

За дискретниот ѓердан, таа одвоила над 3.500 евра.

ceca-mami-vozdishki-od-monte-karlo-luksuzna-toaleta-so-kristali-i-ednostaven-cveten-autfit-od-650-dolari-02.jpg

За овој аутфит таа потрошила околу 6.000 евра.

„Лето во септември“ – напиша кратко до фотографијата.

Инаку, Цеца постојано добива прашања за нејзината ќерка Анастасија, која неодамна во тајност стапи во брак со фудбалерот Немања Гудељ.

Додека многумина се обидуваат да извлечат информација за тоа кога ќе биде свадбата, Цеца само одговори:

„Престанете да зборувате за свадбата! Каква свадба, кога јас не сум информирана за тоа. Сѐ уште не е одреден датумот. Ќе видиме кога ќе биде организирана“.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Четка за тоалет од 700 евра, радијатори - уметност: Како изгледа стан од 1 милион евра во „Белград н... Еден радијатор во овој стан чини 3.000 евра, но тие навистина наликуваат на умет...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Елка од 1.500 евра – Бака Прасе и Ања Бла се пофалија со луксузните декорации во новиот стан вреден ... „Самата елка чинеше околу 900 евра и 500 евра потрошивме за украсите“ – вели дев...
Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео) Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ ...
Цеца за Анастасија: „Разбирам зошто не си доаѓа, најголемата болка годинава ја доживеав заради неа“ „Годината беше шаренолика. Имав многу успешни концерти, многу радости, среќа, а ...
Беше во врска со 24 години помлада жена, откако добија син се разделија: Хрватскиот актер од „Изборо... Изнесе скандалозни тврдења дека поранешната партнерка не му дозволува да го глед...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg