„Била 5 месеци во кома откако ме родила“ – Северина сподели видео од фотосесија со мајка ѝ

„Пет месеци била во кома откако се породила со мене, но вели дека вредело“ – напиша Северина до видеото на кое позира со мајка ѝ за насловна страница. „Ќерко, многу ти е тешка работата“ – на крај ѝ вели мајката на пејачката.

bila-5-meseci-vo-koma-otkako-me-rodila-severina-spodeli-video-od-fotosesija-so-majka-i-01.jpg

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ позира со мајка ѝ Ана за насловната страница на едно списание, а синот Александар трча околу фотографите и камерите, и во кадарот може да се види само накратко.

До видеото, Северина сподели краток опис во кој повторно нагласи дека нејзината мајка го жртвувала сопствениот живот за да ја роди. Во описот таа го користи прекарот, што вообичаено го користи за нејзината мајка: „Тито“.

„Тито и јас. Пет месеци била во кома откако се породила со мене, но вели дека вредело“.

bila-5-meseci-vo-koma-otkako-me-rodila-severina-spodeli-video-od-fotosesija-so-majka-i-02.jpg

Во видеото може да се види како Северина и мајка ѝ позираат во домот на пејачката, а Северина ја охрабрува дека е многу убава и вели дека првпат се сликаат за некоја насловна страница, па ѝ покажува и како да ја стави ногата и каде да гледа.

Во еден миг и малиот Александар истрча околу камерите, па Северина возбудено вели:

„А, еве ни ја и нашата љубов“.

bila-5-meseci-vo-koma-otkako-me-rodila-severina-spodeli-video-od-fotosesija-so-majka-i-03.jpg

На крај, мајка ѝ на Северина вели:

„Епа, ќерко, мора да ти признаам многу ти е тешко кога се сликаш“.

bila-5-meseci-vo-koma-otkako-me-rodila-severina-spodeli-video-od-fotosesija-so-majka-i-04.jpg

Инаку, ова не е првпат Северина да каже дека мајка ѝ пет месеци била во кома по породувањето со неа.

Во 2019-та година, пејачката сподели уште една фотка со мајка ѝ од детството до која напиша:

„Таа била пет месеци во кома по породувањето со мене, но преживеала и веднаш ме научи дека е подготвена и да умре за мене, како што сум јас подготвена за мојот син, но дека ќе биде посреќна, многу посреќна да живее за нас... Ти благодарам мајко, за сѐ“.

Погледнете го видеото со Северина и мајка ѝ:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина доживеа незгода на сцена - се сопна и падна среде настап (видео) Северина во кусо фустанче и високи потпетици, среде динамичен настап во Загреб, ...
Кое е ветувањето што Реља Поповиќ ѝ го дал на мајка му Зоја, но никогаш нема да може да го исполни? Луксузни одмори, патувања, скап автомобил, скапа облека... Реља Поповиќ денес зн...
Мајка ѝ на Северина само еднаш се огласи за Милан Поповиќ: „Користи КГБ методи кон ќерка ми – ме бол... „Од каде му е правото 10 години непристојно да го валка името на мојата ќерка, м...
Тон емоции! Баба и дедо во Босна и Херцеговина танцуваат на тераса и заљубено си се смешкаат (видео) „Прекрасно. Ова влева надеж дека сè уште постои љубов. Денес сите трчаме по пари...
„Вештаците треба да утврдат дали користи дроги“ - Зошто Милан Поповиќ ѝ го одзеде синот на Северина? „Северина не го остави само еднаш детето без надзор, па да ѝ се прогледа низ прс...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg