Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео)

Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ која ги крена гостите на нозе, а таа потоа ја најави ѕвездата на вечерта - Цеца Ражнатовиќ.

ceca-i-tea-tairovikj-so-odlichen-nastap-gi-krenaa-na-noze-gostite-na-svetski-romski-bal-vo-skopje-video-01.jpg

Вчеравечер (18.01) во хотелот „Александар Палас“ во Скопје се одржа 44-иот Светски ромски бал, а српските пејачки Цеца Ражнатовиќ и Теа Таировиќ беа главни музички гости.

Иако вечерта почна со настапите на некои од најпознатите ромски музичари во моментов, кои во придружба на Мухарем Сербезовски ја испеаја ромската химна, но и со многу ора и музика, вистинската забава почна со настапот на Теа Таировиќ.

ceca-i-tea-tairovikj-so-odlichen-nastap-gi-krenaa-na-noze-gostite-na-svetski-romski-bal-vo-skopje-video-04.jpg

Насмеана и расположена, таа испеа некои од своите најголеми хитови и ја крена публиката на нозе.

Тие на цел глас пееја со неа, играа и уживаа во нејзиниот динамичен настап.

ceca-i-tea-tairovikj-so-odlichen-nastap-gi-krenaa-na-noze-gostite-na-svetski-romski-bal-vo-skopje-video-05.jpg

Теа, потоа ја најави ѕвездата на вечерта, Цеца Ражнатовиќ, која скоро еден час ги забавуваше гостите.

А во нејзиниот репертоар имаше сè: од песни испеани на почетокот на кариерата, па сè до хитовите од нејзиниот последен албум.

ceca-i-tea-tairovikj-so-odlichen-nastap-gi-krenaa-na-noze-gostite-na-svetski-romski-bal-vo-skopje-video-03.jpg

Но, вистински делириум се случи кога Цеца ги испеа своите „Београд“ и „Кукавица“.

За задоволство на гостите, откако заврши Цеца, Таировиќ се врати повторно на сцената, со уште еден музички блок.

ceca-i-tea-tairovikj-so-odlichen-nastap-gi-krenaa-na-noze-gostite-na-svetski-romski-bal-vo-skopje-video-02.jpg

Забавата, на која имаше гости не само од кај нас, туку и од регионот, но и Европа, траеше до доцна во ноќта, а заврши со настапите на Мухарем Сербезовски и Весна Џогани.

Погледнете видеа од настапите на Цеца и Теа Таировиќ на следната страница:Би можело да ве интересира:

Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Цеца за Анастасија: „Разбирам зошто не си доаѓа, најголемата болка годинава ја доживеав заради неа“ „Годината беше шаренолика. Имав многу успешни концерти, многу радости, среќа, а ...
Јелена Ѓоковиќ во кул комбинација и накит од 4.000 евра издоминира во Скопје: Се дружеше со Македонц... Јелена Ѓоковиќ во Скопје беше облечена во циклама панталони со висок струк и кош...
Таткото на Карлеуша ја апсеше Цеца, Аркан ѝ се заканувал на Јелена – Зошто двете српски пејачки се в... „Слушнав дека Цеца наводно во минатото рекла дека многу убаво пеам, но дека сум ...
Бившата му родила син, додека тој бил во врска со друга – Љубовниот живот на Лука Јовиќ е како шпанс... Јавноста дозна дека на 22 години Лука Јовиќ стана татко и доби син, а само 4 мес...
Баба од Босна го растажи Балканот: „Имам синови и внуци, но никогаш не ме посетуваат“ „Синовите не ми доаѓаат често, за нив дознавам преку луѓето. Имам и три внуци. Н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg