Вереницата и љубовницата на Буба Корели во Инстаграм војна – И двете се фалат со веренички прстени

„Прстенот ќе поцрни, а тој нема да ја ожени“ – вереницата на Буба Корели е мета на потсмев на социјалните мрежи откако таа се фалеше дека веќе 8 години е верена со него, а сите знаат дека босанскиот музичар има уште една девојка со која е во јавна врска.

verenicata-i-ljubovnicata-na-buba-koreli-vo-instagram-vojna-i-dvete-se-falat-so-verenichki-prsteni-01.jpg

Откако пред извесен период на социјалните мрежи вирално се прошири вознемирувачката снимка на која се гледа како босанскиот рапер Буба Корели ја кубе и ја влече својата девојка Петра, на сите им стана јасно дека тој живее двоен живот: има една вереница која ја крие од јавноста и девојка која е со него.

Очигледно некои девојки се подготвени да истрпат многу во име на љубовта, а таков е случајот и со вереницата на Буба Корели (чие вистинско име е Амар Хоџиќ), Јасмина Ѓудерија со која е верен веќе 8 години, а која ја прифаќа и неговата врска со моделот Петра Цупар, која играше во неговиот спот за песната Balenciaga.

Пред неколку месеци, врската на Буба Корели и Петра беше во фокусот на јавноста кога беше објавено видеото на кое се гледа како тој ја влече и ја кубе за коса.

verenicata-i-ljubovnicata-na-buba-koreli-vo-instagram-vojna-i-dvete-se-falat-so-verenichki-prsteni-05.jpgФото: Инстаграм - Петра Цупар

Сега, неговата вереница Јасмина одговараше на прашања од следбениците на својот Инстаграм профил, па тие ја прашаа и за тоа кој е нејзиниот љубовен статус, на што таа објави фотка со вереничкиот прстен и одговори:

„Верена од 2016-та година“.

verenicata-i-ljubovnicata-na-buba-koreli-vo-instagram-vojna-i-dvete-se-falat-so-verenichki-prsteni-04.jpgФото: Инстаграм - Јасмина Ѓудерија

Брзо потоа, фотографијата од нејзиното Стори на Инстаграм беше споделена на Твитер, каде беа упатени голем број критики до неа и за тоа што прифаќа да биде во врска во која не е единствената жена, а беше критикувана и за папучите што ги носи:

„Претажно“;

„Дали ова е UGG од Капали Чаршија“;

„Уште 2 години, па ќе бидат 10 години верени. Ова е најдолгата веридба во историјата“;

„Нека чека кутрата до 10-тата година од веридбата, па можеби и ќе ја земе за жена. Прстенот може и да поцрни, а тој со Јеца нема да се ожени“;

„Моја Јасмина, Господ нека ти дава памет. Ем го чекаш толку години, ем носиш евтини копии на нозете... Па и девојка има... Ова е навистина коктел за љубов“;

verenicata-i-ljubovnicata-na-buba-koreli-vo-instagram-vojna-i-dvete-se-falat-so-verenichki-prsteni-02.jpgФото: Инстаграм - Јасмина Ѓудерија

Инаку, веднаш по неа, на прашања на следбениците одговараше и втората девојка на Буба Корели, која на прашањето кој е најубавиот подарок што го добила, објави видео од веренички прстен и напиша:

„Од Амар...“

verenicata-i-ljubovnicata-na-buba-koreli-vo-instagram-vojna-i-dvete-se-falat-so-verenichki-prsteni-07.jpgФото: Инстаграм - Петра Цупар

По ова, веднаш имаше реакции и на Твитер, па дел од твитерџиите коментираа:

„Еве ја и втората султанија се јави...“

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...
Босанец на 85 години се ожени со 38 години помлада жена: „Со години ѝ помагав додека беше во брак со... „Еден ден таа дојде овде и заплака и ми рече дека веќе не може да издржи со сопр...
Се заљубиле кога таа имала 18, а тој 52 години и сите им предвидувале пропаст: Љубовта на Жељко и Ру... Еден од омилените балкански музичари, Жељко Бебек (77), веќе четврт век е во љуб...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Гоца Тржан со моќна порака до сите жени што се борат за потомство: „Неплодноста не е само женски про... „Не губете време, затоа што времето за жените е мошне важно. Мажот може да стане...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg