„Синот ќе ти врати за сѐ“ - Бившиот на Северина се огласи за старателството и стана мета на критики

„Запомни, еден ден ќе ти порасне синот“ – му порачаа следбениците на Милан Поповиќ, откако тој за првпат се огласи и на Инстаграм прокоментира за одлуката на Судот во Загреб целосно да му го врати старателството над синот Александар.

sinot-kje-ti-vrati-za-s-bivshiot-partner-na-severina-se-oglasi-za-staratelstvoto-i-stana-meta-na-kritiki-01.jpg

По големиот број написи и коментари во медиумите откако беше објавена веста дека Северина го загуби старателството над синот Александар, на Инстаграм се огласи и нејзиниот поранешен партнер кој напиша:

„’Една е мајката’, а татковци има повеќе, или што?“

View this post on Instagram

A post shared by Milan Popovic (@milan8popovic)

Но, наместо поддршка, Милан се соочи со масовна осуда од следбениците кои не го оправдуваат тоа што тој го прави и сметаат дека му нанесува штета на синот.

Во продолжение, дел од критиките и коментарите:

„Имаш 4 деца со друга жена, а Северина ја влечеш по судовите! Не си ти татко, туку го користиш детето како оружје.

Каде беше во првата година кога малиот се роди, таа мораше да ти го носи детето на врата за да го видиш. Сега си татко по судовите. Водиш валкана војна, во која страда само детето“;

sinot-kje-ti-vrati-za-s-bivshiot-partner-na-severina-se-oglasi-za-staratelstvoto-i-stana-meta-na-kritiki-02.jpg

„Едно е сигурно – ти се единствениот примерок на злотвори што го присилува своето сопствено дете да не биде со мајка му, иако детето ја избрало неа.

Се надевам дека кога ќе наполни 18 години ќе те плукне во грдото лице и ќе ѝ потрча во прегратки на мајка му. Но, животот е зафркнат – ќе те стаса тебе казната“;

„Можеби ти не си му татко, а мајката е само една“;

„Тој е нејзиното единствено... А вам не ви е“;

sinot-kje-ti-vrati-za-s-bivshiot-partner-na-severina-se-oglasi-za-staratelstvoto-i-stana-meta-na-kritiki-04.jpg

„Ти би сакал да бидеш мајка... Е, само тоа не можеш да го купиш со пари“;

„Синот ќе ти врати за сѐ, кога-тогаш“ – стои во дел од коментарите.

sinot-kje-ti-vrati-za-s-bivshiot-partner-na-severina-se-oglasi-za-staratelstvoto-i-stana-meta-na-kritiki-03.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина доживеа незгода на сцена - се сопна и падна среде настап (видео) Северина во кусо фустанче и високи потпетици, среде динамичен настап во Загреб, ...
Синот на Брена витка сарми, Неда Украден крши погача со внуките - Како се славеше Св. Архангел Михаи... Новак Ѓоковиќ не беше дома за славата, Неда Украден ја покажа богатата трпеза, а...
Мајка ѝ на Северина само еднаш се огласи за Милан Поповиќ: „Користи КГБ методи кон ќерка ми – ме бол... „Од каде му е правото 10 години непристојно да го валка името на мојата ќерка, м...
„Вештаците треба да утврдат дали користи дроги“ - Зошто Милан Поповиќ ѝ го одзеде синот на Северина? „Северина не го остави само еднаш детето без надзор, па да ѝ се прогледа низ прс...
„Била 5 месеци во кома откако ме родила“ – Северина сподели видео од фотосесија со мајка ѝ „Пет месеци била во кома откако се породила со мене, но вели дека вредело“ – нап...
Северина доби поддршка од ѕвездите по загубата на старателството - Реакции и од Македонија „Моја Севе, не постои суд што може да застане меѓу мајката и детето. И детето го...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg