Лазар Ристовски (71) на Малдиви со 39 години помладата девојка: „Тој ме води, јас не прашувам каде“

„Секојпат кога ќе седнам на овој песок си помислувам дека вредеше“ – вели 39 години помладата девојка на Лазар Ристовски, Аница Лазиќ, во описот до фотките од Малдиви, каде парот е на егзотично патување.

lazar-ristovski-70-na-maldivi-so-39-godini-pomladata-devojka-toj-me-vodi-jas-ne-prashuvam-kade-01.jpg

Популарниот српски актер Лазар Ристовски кој од октомври минатата година е во врска со 32-годишната Аница Лазиќ деновиве е на егзотично патување со неа на Малдиви.

Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која заедно позираат држејќи се за рака и уживаат на рајската дестинација.

Аница е насмеана и во бело монокини, а до фотката накратко напиша:

„Кога тој ме води, јас не прашувам каде“.

lazar-ristovski-70-na-maldivi-so-39-godini-pomladata-devojka-toj-me-vodi-jas-ne-prashuvam-kade-02.jpg

Претходно Аница откри дека иако до рајската дестинација патувале 18 часа со 2 авиона и 1 хидроавион, но штом ќе седне на белиот песок, си помислува дека „вредело“.

lazar-ristovski-70-na-maldivi-so-39-godini-pomladata-devojka-toj-me-vodi-jas-ne-prashuvam-kade-03.jpg

Неодамна Аница отворено зборуваше за врската со актерот, па во изјава за српските медиуми рече:

„Јас не сонував премногу за венчавка кога бев девојче, ниту денес тоа не ми е многу важно. Јас на тоа повеќе гледам како на форма, а поважна ми е суштината.

Нам жените ни е убаво да носиме венчаници. Не страдам за тоа да се омажам, поважно ми е да ја живеам суштината на љубовта, а тоа веќе го имам, фала му на Бога“.

lazar-ristovski-70-na-maldivi-so-39-godini-pomladata-devojka-toj-me-vodi-jas-ne-prashuvam-kade-05.jpg

За потсетување, Лазар Ристовски во 2022-ра година се разведе по 4 децении брак, а речиси сите беа затекнати кога објави дека е во врска со младата актерка со која заедно работеше на серијата „Дрим тим“.

lazar-ristovski-70-na-maldivi-so-39-godini-pomladata-devojka-toj-me-vodi-jas-ne-prashuvam-kade-04.jpg

Прочитајте и Не била родена кога Лазар Ристовски (70) се оженил, но мајка ѝ не се противи на врската: Која е 39 години помладата девојка на актерот?

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...
Босанец на 85 години се ожени со 38 години помлада жена: „Со години ѝ помагав додека беше во брак со... „Еден ден таа дојде овде и заплака и ми рече дека веќе не може да издржи со сопр...
Првата сопруга го остави за 15 години помлад стјуард, втората му го зема станот: Бурниот љубовен жив... Српскиот актер Бранислав Лечиќ, во изминатите години беше во фокусот на јавноста...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Пар од Нови Сад води живот од соништата - патуваат низ светот и по 6 месеци годишно (фото) Ивана и Горан Бабиќ од Нови Сад се запознале во 2011 година, се вљубиле и веќе г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg