Цеца во „скромен“ аутфит од над 35.000 евра, Анастасија си дојде од Шпанија – Како се славеше раѓањето на третиот син на Вељко?

„Цел ден сум во истата облека, цел ден трчам и работам“ – им се пожали Цеца Ражнатовиќ на новинарите пред да влезе во вилата на Дедиње, каде синоќа го прослави раѓањето на третиот внук Исаија од синот Вељко.

ceca-vo-skromen-autfit-od-nad-35-000-evra-anastasija-si-dojde-od-shpanija-kako-se-slaveshe-ragjanjeto-na-tretiot-sin-na-veljko-01.jpg

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана, се породи вчера (14.05) и на свет го донесе третиот син Исаија, а по тој повод во домот на фолк дивата беше организирана огромна веселба.

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на кои може да се види дека пејачката била пресреќна, па покрај тоа што им пееле голем број други пејачи, таа го зела микрофонот и сама ги забавувала насобраните гости.

View this post on Instagram

A post shared by C E C A S R P S K A M A J K A (@cecaraznatovic_queenn_)

Пред започнувањето на прославата, голем број новинари и камермани се собраа пред нејзината вила во Дедиње, а пејачката кога пристигна, само накратко се пожали:

„Што ќе ме сликате. Гледате ги носам истите фармерки, истите папучи, истата маица како утрово. Цел ден трчам и работам!“

Пејачката вчера во текот на целиот ден беше фотографирана како на себе носи фармерки од Bottega Veneta кои се продаваат по цена од 842 евра, папучи со платформа од Balenciaga кои чинат 523 евра, но и чанта од луксузниот бренд Hermès која се продава по цена од 33.000 евра.

Инаку, по повод раѓањето на Исаија, од Шпанија дојде и ќерката на Цеца, Анастасија, која по подолго време се враќа во Белград.

ceca-vo-skromen-autfit-od-nad-35-000-evra-anastasija-si-dojde-od-shpanija-kako-se-slaveshe-ragjanjeto-na-tretiot-sin-na-veljko-02.jpg 

Таа на својот Инстаграм профил сподели повеќе кратки видеа од забавата во семејниот дом, но и од спектакуларниот огномет што беше приреден за гостите.

ceca-vo-skromen-autfit-od-nad-35-000-evra-anastasija-si-dojde-od-shpanija-kako-se-slaveshe-ragjanjeto-na-tretiot-sin-na-veljko-04.jpg.jpg

Инаку, јасно е дека Цеца не штедела на парите потрошени за забавата по повод раѓањето на третиот внук, а според некои од српските медиуми, само за огнометот одвоила 10.000 евра.

Погледнете уште неколку видеа и фотографии од прославата:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ивана Кораб, една од најубавите Србинки, симна 22kg само 3 месеци по породувањето: „Имам уште сало и... Една од најубавите Србинки, Ивана Кораб, објави видео од плажа во бикини, и пока...
Вељко и Богдана добија трет син - ако имаат четврто, ќе им биде последно „Слава му на Бога. Ми се роди третиот син, Исаија“, напиша синот на Цеца на Инст...
Елка од 1.500 евра – Бака Прасе и Ања Бла се пофалија со луксузните декорации во новиот стан вреден ... „Самата елка чинеше околу 900 евра и 500 евра потрошивме за украсите“ – вели дев...
Едвај преживеал кога имал 14 години, пред Богдана го поврзуваа со старлети – Факти за Вељко Ражнатов... Пред да стапи во брак со Богдана го поврзуваа со голем број познати белграѓанки,...
Четка за тоалет од 700 евра, радијатори - уметност: Како изгледа стан од 1 милион евра во „Белград н... Еден радијатор во овој стан чини 3.000 евра, но тие навистина наликуваат на умет...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg