Му предложила брак на сопругот, по 1 година се развеле – Што знаеме за турската актерка Гозде Џигаџи од „Балканска приказна“?

„Фала Богу – се разведов!“ Ова беше првата изјава што турската актерка Гозде Џигаџи ја даде откако се разведе од сопругот кого сама јавно го запроси по 6 месеци врска и со кого беше во брак само 1 година.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-01.jpg

Македонската публика имаше можност да ја запознае преку улогата на Ѓулерсен во турската серија „Балканска приказна“, што се снимаше во Скопје.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-02.jpg

Во серијата беше препознатлива по конзервативната облека што ја носеше, но во приватниот живот таа е ексцентрична личност која привлекувала внимание со нејзиниот по малку скандалозен живот.

Што знаеме за убавата турска актерка?

Гозде е родена во 1991-ва година во Истанбул, а потекнува од Измили. Во една пригода откри дека со мајка ѝ се мошне блиски, пред сè заради малата генерациска разлика.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-03.jpg

Таа откри и дека израснала со баба ѝ, затоа што нејзините родители биле постојано на работа, а уште во основно училиште почнала да оди на драмска секција и го засакала театарот.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-04.jpg

Била решена дека сака да стане актерка, па по завршување на средното образование се запишала на Факултетот за театарска игра во Коачели.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-05.jpg

Уште како студент почнала да игра во серии и театарски претстави, а првата позначајна улога ѝ била во серијата „Величествениот век“.

Таа играла во повеќе познати турски серии, меѓу кои и во „Ќерката на амбасадорот“, пред да ја добие улогата во „Балканска приказна“.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-06.jpg

Во 2019-та година, таа јавно на социјалните мрежи објави дека му предложила брак на своето момче Тумер Ѓулумсерлер, со кого претходно била во врска 6 месеци.

„Мислам дека ти си исклучокот и дека ти си бил создаден за мене. Зарем не сметаш дека е здодевно цел живот да се живее во исчекување? Од каде?

Не се ни прашав себеси. Зошто би морало тој да ми предложи брак? Нема одговор за ова.

Не е важно дали си маж или жена за ова... Сакам да го поминам животот со оваа личност.

mu-predlozhila-brak-na-soprugot-po-1-godina-se-razvele-shto-znaeme-za-turskata-akterka-gozde-djigadji-od-balkanska-prikazna-07.jpg

Горда сум што си со мене, мој партнер со огромно срце. Секогаш остани таков. Инаку, тој рече: ’Да‘“ – напиша тогаш Гозде.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што знаеме за првата сопруга на Огњен Амиџиќ – Таа го запросила, ретко се појавувал со неа во јавнос... „Првиот пат стапив во брак затоа што мислев дека така треба, а не затоа што бев ...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Марија Шерифовиќ објасни зошто не сака второ дете: „Кога синот ќе има 20, јас ќе имам 60 години“ „Јас не се сеќавам на семејни летувања и зимувања. Кога бев мала, мајка ми по 3 ...
Глумеше во серија која доби Еми награда: Каде е денес Дениз од „Кога лисјата паѓаат“? Убавата турска актерка ги освои срцата на нашата публиката со улогите во сериите...
Го избркаа среде серија затоа што бил „тежок човек“, важи за еден од најзгодните Хрвати  – Како изгл... Имаше гласини дека бил избркан од серијата „Чиста љубав“ заради постојани несогл...
Гласини дека беше во врска со Жељко Јоксимовиќ, заради љубов заврши во затвор – Се сеќавате ли на Ро... Во врвот на славата имаше гласини дека е во врска со Жељко Јоксимовиќ, потоа исч...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg