Душко Тошиќ ѝ праќал пораки на Северина, сакал да му пее на јахта – Пораките заради кои бившиот на Карлеуша стана хит на Твитер

„Работиш ли на родендени?“ – ја прашува Душко Тошиќ Северина во една од пораките што ѝ ги пратил. Како Северина завојува со Јелена Карлеуша, па објави дел од пораките што ги добила од нејзиниот сопруг? Душко Тошиќ стана мета на потсмев на Твитер, а сите коментираат дека преписката наликува на очајни обиди за флерт.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-01.jpg

Откако минатата недела се пресмета со католичкиот свештеник, Северина започна нова Инстаграм војна.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-03.jpg

Овој пат со Јелена Карлеуша, а објави и фотографии од разговорите што ги водела со нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, во кои се гледа како тој ѝ се додворувал на хрватската пејачка.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-02.jpg

Во изминатите неколку денови, Јелена Карлеуша и Северина влегоа во конфликт заради политички прашања, а хрватската пејачка со цел да ѝ се одмазди на српската колешка одлучи да ја повреди таму каде што најмногу ја боли.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-04.jpg

Таа објави фотографии од разговорите што ги водела на WhatsApp со Душко Тошиќ, а во кои се гледа како тој прв ѝ пишал и упорно се обидувал да стапи во контакт со неа.

„Се работи ли?“ – ја прашува Душко Северина, на што таа му одговора:

„Какво интересно прашање… вие така секогаш или …?“

„Хаха, па морам од некаде да почнам. Не сум многу креативен нели?“

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-05.jpg

Таа објави уште неколку фотки на кои се гледа дека ја канел на кафе, а кога Севе му рекла дека не се познаваат, тој ѝ рекол:

„Па ќе се запознаеме“.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-07.jpg

На крај, Севе го објави и делот каде што културно го замолила веќе да не ѝ пишува.

„Простете, но не разбирам што сакате? Ние не сме познаници, а камоли пријатели.

Ако сте навикнати вака да им пишувате на жените, јас не сум од тие и немојте да ми пишувате“ – му рекла таа.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-06.jpg

Откако беше објавена преписката, Душко Тошиќ даде изјава за медиумите каде откри дека имало причина зошто се обидувал да стапи во контакт со пејачката.

„Неодамна купив јахта која е паркирана на Босфор и сакав да направам прослава по тој повод, а моите пријатели од WhatsApp групата предложија да ни пее Северина.

Ете тоа е причината заради која ја контактирав“ – појасни Тошиќ.

dushko-toshikj-i-prakjal-poraki-na-severina-sakal-da-mu-pee-na-jahta-detali-za-skandalot-shto-ja-razbranuva-srpskata-estrada-08.jpg

Но, неговата изјава очигледно не ја смири јавноста, па тој стана хит меме на Твитер. Твитерџиите во Србија се потсмеваат на неговиот очајнички обид за флерт.

На следната страница погледнете некои од најсмешните твитови за Душко Тошиќ...Би можело да ве интересира:

Јелена Ѓоковиќ во кул комбинација и накит од 4.000 евра издоминира во Скопје: Се дружеше со Македонц... Јелена Ѓоковиќ во Скопје беше облечена во циклама панталони со висок струк и кош...
Мајка ѝ на Северина само еднаш се огласи за Милан Поповиќ: „Користи КГБ методи кон ќерка ми – ме бол... „Од каде му е правото 10 години непристојно да го валка името на мојата ќерка, м...
„Вештаците треба да утврдат дали користи дроги“ - Зошто Милан Поповиќ ѝ го одзеде синот на Северина? „Северина не го остави само еднаш детето без надзор, па да ѝ се прогледа низ прс...
„Била 5 месеци во кома откако ме родила“ – Северина сподели видео од фотосесија со мајка ѝ „Пет месеци била во кома откако се породила со мене, но вели дека вредело“ – нап...
Милан Поповиќ, бившиот на Северина, чека петто дете - за 28 години помладата сопруга има само пофалн... „Таа е од добро семејство, згодна е, образована, млада, остроумна, снаодлива и с...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg