Ги крие годините, трипати го оперирал половиот орган – Фотки од најпластичниот Хрват пред операциите

Заминал во Иран да го оперира носот, а лекарите увиделе дека под итно мора да го оперира и половиот орган. Направил голем број пластични операции, а целта му е засекогаш да изгледа како да има 47 години. Погледнете како изгледаше најпластичниот Хрват прес естетските операции.

gi-krie-godinite-tripati-go-operiral-poloviot-organ-fotki-od-najplastichniot-hrvat-pred-operaciite-01.jpg

Невен Цигановиќ е најпластичниот Хрват кој не се срами и отворено признава дека направил голем број пластични операции и естетски корекции на своето тело.

Но, малкумина се сеќаваат на тоа како тој изгледаше во минатото, пред да се претвори во жив Кен.

Невен е моден стилист и костимограф од Хрватска, кој на јавноста ѝ стана најпознат по учеството во шоуто „Survivor“, а се појавувал и во реалните шоуа „Големиот брат“, „Фарма“ и „Парови“.

gi-krie-godinite-tripati-go-operiral-poloviot-organ-fotki-od-najplastichniot-hrvat-pred-operaciite-02.jpg

Најмногу внимание привлекува затоа што е видливо дека целосно го променил својот личен опис со естетски операции, а многумина велат дека тој денес повеќе наликува на жива кукла.

gi-krie-godinite-tripati-go-operiral-poloviot-organ-fotki-od-najplastichniot-hrvat-pred-operaciite-11.jpg

Тој станал опседнат со својот изглед уште во средното образование, па сам признава дека страдал од пореметувања во исхраната.

„Кога бев во средно училиште, одлучив да ослабам, па станав анорексичен и булимичен. Бев многу опседнат со својот изглед“ – изјави тој во една пригода.

gi-krie-godinite-tripati-go-operiral-poloviot-organ-fotki-od-najplastichniot-hrvat-pred-operaciite-03.jpg

Тој има признаено дека првата операција ја направил уште во 1992-ра година, кога вградил силикони на усните.

Целта му била да ја прикрие лузната на усните, но по 20-тина години одлучил дека повеќе не сака да наликува на патка, па ги отстрани.

Тој вели дека денес има уште многу малку силикон во усните, кој останал зараснат во месото, а веќе не сака ниту да става хијалурон во нив.

gi-krie-godinite-tripati-go-operiral-poloviot-organ-fotki-od-najplastichniot-hrvat-pred-operaciite-04.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Поранешната претседателка на Хрватска се преполови - Колинда Грабар (55) ослабе 30kg и изгледа подоб... Во текот на диетата се забранети рафинирани шеќери и полуготови производи, а се ...
Првата сопруга го остави за 15 години помлад стјуард, втората му го зема станот: Бурниот љубовен жив... Српскиот актер Бранислав Лечиќ, во изминатите години беше во фокусот на јавноста...
Јелена Карлеуша до хејтерите: „Жените на 45 години не се баби, можат да се сликаат како сакаат“ „Секојпат кога некој ќе ме навреди затоа што имам 45 години, јас слабеам уште 10...
Босанец на 85 години се ожени со 38 години помлада жена: „Со години ѝ помагав додека беше во брак со... „Еден ден таа дојде овде и заплака и ми рече дека веќе не може да издржи со сопр...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Ана Николиќ тврди дека Раста ја малтретира: „Ми го украде 4-месечното бебе под смртни закани“ „Господин Стефан Ѓуриќ Раста, многу близок соработник на Вељко Беливук, човек ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg