Ивана Кораб направи екстравагантна прослава за роденден на децата – сафари, огномет и настап на Розга

За првиот и вториот роденден на синовите, кој едвај ги доби со помош на ин витро, една од најубавите Србинки приреди спектакуларна сафари прослава, со голем број украсни жирафи во реална големина, маскоти во форма на животни, декорацијата е нереално голема, а гостите ги забавуваше Јелена Розга. 

edna-od-najubavite-srbinki-napravi-ekstravaganta-proslava-za-rodenden-na-decata-safari-cirkuz-animatori-ognomet-i-nastap-na-rozga-01.jpg

Манекенката Ивана Кораб, која важи за една од најубавите Србинки, со години јавно зборуваше за борбата за потомство.

Со помош на ин витро оплодување, во 2022 таа го доби првиот син Матео, а во јуни 2023, го роди и вториот син Ноа, исто така со вонтелесно оплодување.

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Korab (@ivanakorab)

Сега, на Инстаграм таа објави видео од најраскошната и најекстравагантната забава за детски роденден што некогаш сте ја виделе.

На двата сина таа им приреди огромна роденденска прослава, со енормна сафари декорација, со животни во вистинска големина, со циркуз аниматори и магионичари.

edna-od-najubavite-srbinki-napravi-ekstravaganta-proslava-za-rodenden-na-decata-safari-cirkuz-animatori-ognomet-i-nastap-na-rozga-3.jpg

Насекаде има жирафи во природна големина, огромни маскоти во форма на лавови, жирафи и мајмуни, две торти за двата сина на неколку ката, па дури и мини луна-парк.

edna-od-najubavite-srbinki-napravi-ekstravaganta-proslava-za-rodenden-na-decata-safari-cirkuz-animatori-ognomet-i-nastap-na-rozga-04.jpg

На роденденот присуствувале голем број гости со оглед на тоа што има многу маси декорирани луксузно, со златни столчиња и украси.

edna-od-najubavite-srbinki-napravi-ekstravaganta-proslava-za-rodenden-na-decata-safari-cirkuz-animatori-ognomet-i-nastap-na-rozga06.jpg

На роденденската забава пеела Јелена Розга, а прославата заврши со огромен огномет.

edna-od-najubavite-srbinki-napravi-ekstravaganta-proslava-za-rodenden-na-decata-safari-cirkuz-animatori-ognomet-i-nastap-na-rozga-06.jpg

Ивана, заедно со тимот за декорации, навистина се потрудила да го пренесе максимално сафари искуството, и семејството како и гостите да се чувствуваат во духот на темата. 

edna-od-najubavite-srbinki-napravi-ekstravaganta-proslava-za-rodenden-na-decata-safari-cirkuz-animatori-ognomet-i-nastap-na-rozga-05.jpg

Погледнете го видеото од спектакуларната роденденска сафари прослава:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ивана Кораб, една од најубавите Србинки, симна 22kg само 3 месеци по породувањето: „Имам уште сало и... Една од најубавите Србинки, Ивана Кораб, објави видео од плажа во бикини, и пока...
Гласини дека беше во врска со Жељко Јоксимовиќ, заради љубов заврши во затвор – Се сеќавате ли на Ро... Во врвот на славата имаше гласини дека е во врска со Жељко Јоксимовиќ, потоа исч...
Синот на Брена витка сарми, Неда Украден крши погача со внуките - Како се славеше Св. Архангел Михаи... Новак Ѓоковиќ не беше дома за славата, Неда Украден ја покажа богатата трпеза, а...
Девојката на Бака Прасе неодолива на заедничкиот одмор во Будва, по критиките дека никогаш не патува... Бака Прасе и Ања Бла за првпат заедно отидоа на одмор годинава, но Ања откако се...
Се сеќавате ли на згодната српска пекарка од Varljivo leto ’68 – Како изгледа актерката во седмата д... Ја паметите ли Јагодинка од „Varljivo letо '68“? Иако работела на многу други пр...
Заводливо го гледа, го гали по косата – Јелена Ѓоковиќ му го честита роденденот на Ноле со видео на ... „Не бидејќи си наш, но навистина си најдобар“ – му порача Јелена Ѓоковиќ на сопр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg