Како Милан Мариќ ја одбрани колешката Милена Радуловиќ по погрдните коментари за секс сцените во „Тома“?

Погрдни коментари осамнаа на социјалните мрежи за жешките сцени во „Тома“ во кои игра Милена Радуловиќ, а која минатата година го обвини својот професор по глума за силување. Милан Мариќ, застана во одбрана на својата колешка.

milan-marikj-vo-odbrana-na-koleshkata-milena-radulovikj-po-pogrdnite-komentari-za-zheshkite-sceni-vo-toma-01.jpg

Филмот „Тома“ предизвика лавина реакции на Балканот. Некои се воодушевени, некои пак имаат негативни коментари, а последна на удар се најде актерката Милена Радуловиќ заради жешките сцени во филмот.

milan-marikj-vo-odbrana-na-koleshkata-milena-radulovikj-po-pogrdnite-komentari-za-zheshkite-sceni-vo-toma-02.jpg

Минатата недела Милан Мариќ (31), кој го толкува Тома Здравковиќ, гостуваше во емисија на телевизијата К1, каде ги прокоментира и жешките сцени во филмот кои ги игра заедно со Милена Радуловиќ (26), па рече:

„Сите се водевме од емоцијата и интуицијата. Бјела ни дозволуваше во сцените да нè водат емоциите.

Моја должност беше како повозрасен колега во сцените со Милена Радуловиќ да бидам внимателен и грижлив“.

milan-marikj-vo-odbrana-na-koleshkata-milena-radulovikj-po-pogrdnite-komentari-za-zheshkite-sceni-vo-toma-03.jpg

Сепак, оваа изјава на Мариќ беше извртена од страна на tвитерџиите и беа упатени навредливи и погрдни коментари, на кои Мариќ исто така се чувствуваше должен да одговори.

„Сега, апропо филмот ’Тома‘ на малите екрани, Мариќ вели дека во секс сцените морал да биде мошне нежен заради траумите на Милена.

Момчето има напраавено превид дека филмот е снимен во летото 2020-та година, а таа својата траума ја објави во јануари 2021-ва година. И кого бе вие го зае**вате?“ – стои во коментарот.

Имено, овој твитерџија во својот погрден коментар алудира на скандалот кога во текот на изминатата Милена Радуловиќ го пријави професорот Мирослав Мика Алексиќ за силување.

Таа рече дека професорот ја силувал додека имала само 17 години, а потенцира дека тоа се случило повеќепати.

Од друга страна пак, Милан Мариќ застана во одбрана на својата млада колешка, па даде свој коментар на Твитер:

1. Момчето тоа не го изговори.
2. Момчето рече дека како повозрасен колега и маж се чувствува одговорен за своите колешки на сетот, па и за Милена.
3. Момчето предвиде колку злобни луѓе има.
4. Момчето ви посакува сè најдобро.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Која е 28 години помладата сопруга на бившиот партнер на Северина, што ќе му роди 4-то дете? (фото) По разделбата со Северина, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ стапи во брак со 28 ...
Милан Калиниќ критикуван откако изјави: „Син ми на 10 години гледа порно филмови, му велам дека тоа ... „Неговото дете ќе се срами, затоа што работите за кои му се доверило тој ги раск...
Српскиот актерски пар од „Тома“ направи бајковита роденденска забава за синот со сафари тема – замок... Српскиот актерски пар Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина кои играа во филмот „Том...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg