Глумеше во спотови на Саша Ковачевиќ и Слаткар, омажена е за банкар – Која е атрактивната српска манекенка Маја Марчиќ?

Македонската јавност имаше можност да ја запознае откако играше во спотот на Слаткар за песната „Терориста“, а позната е по тоа што во 2019-та година се појави и во високобуџетниот спот на Саша Ковачевиќ за песната „Преварена“ снимен во Мароко. Маја Марчиќ важи за една од најубавите Србинки.

glumeshe-vo-spotovi-na-sasha-kovachevikj-i-slatkar-omazhena-e-za-bankar-koja-e-maja-marchikj-edna-od-najubavite-srbinki-01.jpg

Во 2017-та година Маја Mарчиќ (31) беше прогласена за Мис Војводина. Таа е родена во Ријека, а живее во Нови Сад и дипломирала на Факултетот за дизајн на ентериер.

Со манекенство почнала да се занимава од 8-годишна возраст, а сакала и да глуми, па земала часови по глума кај контроверзниот српски актер Бранислав Лечиќ.

Во 2019-та година Маја се омажи за банкарот Владимир Шукиќ. Тие се венчаа во црква во Сремски Карловци, а прославата продолжи во Нови Сад. На свадбата присуствуваа голем број познати лица од српската естрада.

Инаку, Маја е мошне активна на својот Инстаграм профил, каде ја следат над 41.000 следбеници, а редовно објавува фотографии од кампањите на кои работи, но и од приватниот живот.

Погледнете дел од нив:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Еден од најубавите српски парови на рајски одмор на Санторини (фото) Во совршено избрани лелеави фустани, пејачка Јелена Томашевиќ ужива на романтичн...
Србинки кои се омажија за светски милионери - една е на листата на најбогати жени на светот За овие девојки од Србија дефинитивно важи она „добро се омажила“... Денес имаат...
Запознајте го „најубавиот пар во Хрватска“ – тој е фудбалер во Челзи, таа модна икона (фото) Матео Ковачиќ (28) е светски познат фудбалер, а со својата сакана Изабел е од ти...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg