Се појави во серијата Friends, со 12 години помладиот дечко важат за најубав пар во Хрватска – Која е Татјана Драговиќ?

Наводно откако тенисерот Горан Иванишевиќ ја видел нејзината фотографија во серијата „Friends“ превртел земја за да ја најде. Парот стапил во брак и добиле две деца, а по разводот со него, таа почна врска со 12 години помлад згоден музичар – Која е Татјана Драговиќ?

se-pojavi-vo-serijata-friends-so-12-godini-pomladoto-momche-vazhat-za-najubav-par-vo-hrvatska-koja-e-tatjana-dragovikj-01.jpg

Татјана Драговиќ (44) важи за една од најубавите хрватски манекенки, која своевремено се појавувала на насловните страници на светски познатите списанија, а заедно со нејзинотo 12 години помладо момче, пејачот Влахо Арбулиќ (32) во моментов важат за еден од најубавите парови во Хрватска.

Татјана со години наназад мами воздишки кај хрватската публика, благодарение на убавиот изглед, но и успешната кариера како модел.

Таа во 90-тите години се појави на насловните страни на магазинот Cosmopolitan, а ја имаше таа чест да се појави и во една епизода од култната серија Friends.

se-pojavi-vo-serijata-friends-so-12-godini-pomladoto-momche-vazhat-za-najubav-par-vo-hrvatska-koja-e-tatjana-dragovikj-02.jpg

Така во епизодата The One When No One's ready, во кадарот на точно 2.04 минути Чендлер го држи списанието на кое на насловната страна е Татјана Драговиќ.

se-pojavi-vo-serijata-friends-so-12-godini-pomladoto-momche-vazhat-za-najubav-par-vo-hrvatska-koja-e-tatjana-dragovikj-03.jpg

Токму по ова „појавување“ Татјана му го привлекла вниманието на тогаш познатиот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ (50) кој, според пишувањата во хрватските медиуми, превртел „небо и земја“ за да ја пронајде непознатата загрепчанка со која потоа долги години ќе бидат во врска, а ќе стапат и во брак.

Татјана и Горан заедно ги добиле децата Амбер Марија (19) и Емануел (15), но во 2013-та година парот одлучил да се разведе.

se-pojavi-vo-serijata-friends-so-12-godini-pomladoto-momche-vazhat-za-najubav-par-vo-hrvatska-koja-e-tatjana-dragovikj-04.jpg

По разводот, Татјана и Горан останале во пријателски односи.

Денес Горан е во брак со радиоводителката Нивес Чановиќ, со која го доби синот Оливер, а Татјана е во врска со познатиот хрватски пејач Влахо Арбулиќ со кого ја доби ќерката Луце.

Татјана е доста активна на Инстаграм каде редовно објавува фотки со нејзиното момче.

Погледнете дел од нивните фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Српски политичар на 67 години очекува дете со својата 36 години помлада сопруга (фото) Таа го запросила на неговиот 60-ти роденден, а сега, по 6 години брак, парот го ...
„Во Црна Гора ме касна рибата-змеј што се појави и во Грција - како ногата да ми беше во пламен, ќе ... „Стискам заби, но чувството беше како ногата да сум ја ставила во пламен. Партне...
Eдна од најатрактивните жени во регионот на 59 години е поим за сексапил на плажа во Охрид (фото) Српската актерка Лидија Вукичевиќ е една од најатрактивните жени во регионот, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg