Направи операција за да си го смени гласот, сестра ѝ јавно се откажа од неа - Факти за српската пејачка Едита Арадановиќ

Пред неколку месеци Едита Арадановиќ ги оперираше гласните жици затоа што не ѝ се допаѓаше бојата на гласот. Со сестра ѝ, која неодамна се бореше за живот по операцијата за намалување на желудник, се степале заради дечко и оттогаш постојано се во медиумска војна – Што знаеме за згодната српска пејачка Едита Арадиновиќ, која беше дел од „Министарке“?

gi-operirashe-glasnite-zhici-za-da-mozhe-da-pee-vo-zhivo-so-sestra-i-javno-se-prepukuvaat-so-godini-fakti-za-edita-aradanovikj-01.jpg

Повеќето ја помнат како згодната млада девојка со младеж на лицето што пееше во групата Министарке пред неколку години, а оттогаш досега, таа продолжи да гради сопствена соло кариера. Што знаеме за Едита Арадановиќ?

Во продолжение неколку интересни факти за пејачката што можеби не сте ги знаеле:

Едита Арадановиќ беше членка на групата Ministarke. Родена е на 30-ти јуни 1993-та година во Белград, каде и денес живее и работи.

Таа во 2010-та година учествуваше во шоуто Ѕвездите на Гранд но беше исфрлена во баражот, по што јавно излезе со тврдење дека натпреварувањето е наместено и дека Саша Поповиќ намерно погрешно ја советувал околу изборот на песните, па дека заради тоа не продолжила понатаму.

Во 2012-та година таа ја сними песната Overila. Спотот за песната беше снимен во Шпанија, а во него гостуваше и братот на Шакира, Робин Мебарак.

Во 2013-та година стана дел од групата Ministarke, а заедно со Северина го објавија хитот Uno momento. Едита тогаш за Северина рече дека е голем професионалец и дека сите треба да се угледаат на неа.

Во 2018-та година го напушти бендот по што почна да гради соло кариера. Сними повеќе песни, меѓу кои и дуети со Емина Јаховиќ и Цвија.

Едита по потекло е Албанка и вели дека албанскиот ѝ е мајчин јазик. Освен српски, говори и шпански јазик. Во една прилика изјави дека за љубовта е подготвена и да ја промени верата по што следувале голем број навредливи пораки.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Северина и синот пресреќни на одмор - тој доби автограм од холивудска ѕвезда, таа вторпат го покажа ... „Мамо, мамо“ добив автограм од лошиот (Вуди Харелсон) во филмот „Venom“... Само ...
Српски политичар на 67 години очекува дете со својата 36 години помлада сопруга (фото) Таа го запросила на неговиот 60-ти роденден, а сега, по 6 години брак, парот го ...
Сите мислеа дека е гола – ќерката на Дино Дворник покажа како ги крие гаќите под фустанот со огромен... Ќерката на познатиот хрватски музичар Дино Дворник, Ела на црвениот тепих се пој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg