Потекнува од богато семејство, наплаќа по 3.500 евра за реклама - Што знаеме за Ања Бла, девојката на Бака Прасе?

Велат дека потекнува од богато семејство, Бака Прасе ѝ подари прстен вреден 6.900 евра, а на социјалните мрежи редовно има коментари дека српскиот јутјубер ја поткупува со скапи подароци - Која е Ања Бла, девојката на најпознатиот српски јутјубер?

se-misli-deka-e-pobogata-duri-i-od-nego-koja-e-anja-bla-devojkata-na-baka-prase-01.jpg

Јавноста најмногу ја запозна преку врската со српскиот јутјубер Богдан Илиќ (26) познат како Бака Прасе, но и покрај тоа, таа е сепак интересна и без овој податок. Зборува повеќе јазици, има своја професија и богатство на многу млади години.

На почетокот на годината, Бака Прасе го објави видеото во кое ѝ даде прстен на својата девојка и на едно колено побара од неа да се смират, откако претходно една година не беа заедно.

Ања Благојевиќ (22), или позната како Ања Бла, е родена во Босна и Херцеговина и завршила Економско училиште во Добој. Уште како дете сакала да тренира, па на 17 години почнала да тренира посериозно.

se-misli-deka-e-pobogata-duri-i-od-nego-koja-e-anja-bla-devojkata-na-baka-prase-022.PNG

Во продолжение проследете неколку интересни факти за Ања: 

Покрај мајчиниот босански, зборува уште три јазика: српски, англиски и германски.

poteknuva-od-bogato-semejstvo-ima-svoj-restoran-vo-bih-fakti-za-anja-bla-devojkata-na-baka-prase-02.jpg

Ања е сертифициран фитнес тренер и изготвува посебна исхрана и тренинзи за други.

poteknuva-od-bogato-semejstvo-ima-svoj-restoran-vo-bih-fakti-za-anja-bla-devojkata-na-baka-prase-03.jpg

Таа е позната инфлуенсерка, на неколку социјални мрежи која е следена од голем број луѓе. На Инстаграм има 767.000 следбеници, на ТикТок се 676.000 следбеници, а на YouTube 220.000.

Таму споделува тренинзи, професионални фотосесии со брендовите со кои соработува и моменти од нејзиниот приватен живот, но и од љубовта со Бака Прасе.

@anjablaa

 

♬ original sound - Anja

Уште 5 факти на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бака Прасе мета на онлајн напади, откако кажа дека не ја сака Турција – донираше, се извини, а Ања Б... Бака Прасе предизвика револт и лавина од коментари кога рече дека „не чувствува ...
„Се вљубив во сопругот на насловна страница, не му се допаѓа тоа што јас го готвам“ - Лепа Брена отк... „Кога сме дома, јас не сум Лепа Брена, а тој не е светски познат тенисер. Јас су...
Првиот дечко ѝ загинал, има дует со Врчак: Факти за Анабела Атијас, позната како Фанки Џи и мајка на... Била многу млада кога го загубила првиот дечко кого многу го сакала, доживеала в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg