Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото)

Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јован Јованов ужива во патувања низ светот. Овојпат дестинација му е живописната Куба.

jovan-jovanov-uzhiva-na-odmor-vo-kuba-foto-01.jpg

Јован Јованов веќе долго време живее во Канада, а покрај музиката, огромна љубов му се и патувањата.

Во јануари тој ја посети Португалија, а месец мај го користи за одмор на Куба.

Од прошетки низ Хавана до спектакуларни зајдисонца на плажа, музичарот ужива во секој миг.

jovan-jovanov-uzhiva-na-odmor-vo-kuba-foto-02.jpg

Се разбира, никогаш не заборава да ја посети и својата родна Македонија, па со задоволство доаѓа и тука и се дружи со своите некогашни блиски соработници Адријан Гаџа и Елвир Мекиќ.

Јован Јованов во Куба:

jovan-jovanov-uzhiva-na-odmor-vo-kuba-foto-04.jpg

jovan-jovanov-uzhiva-na-odmor-vo-kuba-foto-03.jpg

Прочитајте и Ерзана, Врчак, Арчи: Хит коментари на Твитер за македонските изведувачи од 90-тите - ќе ве преплави носталгија

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лила по 4 месеци повторно на Бали: „Затоа што еднаш не е доволно“ Лила Филиповска повторно ужива на Бали, само неколку месеци откако го посети ост...
Врчак ужива на одмор во луксузен ресорт на море (фото) Пред извесен период најави нови музички проекти, а во меѓувреме Раде Врчаковски ...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Антониа Гиговска ужива во првите денови со синот Киан: „Колаче мое“ „Таткото уморен“, вели пејачката Антониа Гиговска, која покажа како ги поминува ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg