Јован Јованов ужива во Португалија, Миа Костова во одбрана на Антониа Гиговска: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм деновиве?

По низата измешани коментари на социјалните мрежи по веста за бременоста и свршувачката на Антониа Гиговска, таа сподели објава за поддршка која за неа ја напиша Миа Костова. Водителката за хејтерите вели „Гнасни сте и не се трпите“. На ова Антониа кратко прокоментира: „Мајка ми постојано ми вели дека мајка издржува сè“ и го објави спотот за новата песна „Хабиби“, дует со младиот музичар Пајак.

jovan-jovanov-uzhiva-na-zajdisonce-vo-portugalija-antonia-gigovska-so-svrshuvachka-i-nova-pesna-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-01.jpg

Антониа Гиговска викендов сподели прекрасна вест дека е бремена, а и дека на својот 22-ри роденден добила свршенички прстен од својот избраник музичарот Роберт Спасенцовски.

На социјалните мрежи покрај низата честитки, имаше секаков тип на коментари и гласини, на што се огласи Миа Костова. Нејзината објава ја сподели и Антониа.

Објавата на Миа Костова:

„Денес со прво кафе ги читам порталиве, коментариве и сите болести кои ви излегуваат на површина по повод една убава вест каква што е бременоста на Антониа Гиговска.

Си велам каква среќа имав пред 11 години кога останав бремена немаше портали вака, а богами немаше ни активен Инстаграм, инаку сигурно во состојбата во која бев во најмала рака ќе пиев апчиња за смирување.

Вас Господ не ви помага, а не кампањи против говор на омраза. Чудо е како сами се трпите така гнасни и несреќни.“

jovan-jovanov-uzhiva-na-zajdisonce-vo-portugalija-antonia-gigovska-so-svrshuvachka-i-nova-pesna-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-001.jpg

Александар Белов пак, со сопругата го прослави првиот роденден не ќеркичката, а Јован Јованов ужива на патување во Португалија.

Што прават македонските ѕвезди деновиве:

Јован Јованов

jovan-jovanov-uzhiva-na-zajdisonce-vo-portugalija-antonia-gigovska-so-svrshuvachka-i-nova-pesna-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-04.jpg

jovan-jovanov-uzhiva-na-zajdisonce-vo-portugalija-antonia-gigovska-so-svrshuvachka-i-nova-pesna-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-02.jpg

Александар Белов

Иван Јованов од Либеро бенд

Бојана Скендеровски со сестра ѝ

Теа Трајковска

Нина Ристовска, сопругата на ракометарот Борко Ристовски

Повеќе ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Сопругата на Борко Ристовски на летување без голманот: Нина ужива на море со децата, братот и сестра... „Порасна детево“ – коментира Борко Ристовски на една од фотографиите на синот Ду...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Нина Ристовска ја дотера ќерката во облека што таа ја носела пред 30 години: „Дедо ми ми ја сошил за... „Чувството што мојата ќерка носи моја облека од пред 30 години е преубаво, не по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg