Почина Драги Шпага - првиот победник во македонско реално шоу

Драги Христов, попознат како Драги Шпага почина на 52 години по кратко и тешко боледување, откако му бил откриен рак на белите дробови.

pochina-dragi-shpaga-prviot-pobednik-na-makedonsko-realno-shou-01.jpg

Македонската јавност го памети по неговото учество во едно од првите реални шоуа што се снимија во државава „Тоа сум јас“, кое своевремено се емитуваше на МТВ, а Драги победи во првата сезона и како награда доби автомобил.

Освен тоа, тој беше главен актер во филмот за возрасни „Жена ми Мира пак мастурбира“, кој беше објавен на видеокасета.

Драги починал по кратко боледување од карцином на бели дробови, но и во изминатите години имал сериозни компликации со здравјето.

pochina-dragi-shpaga-prviot-pobednik-na-makedonsko-realno-shou-04_2.jpg

Тој бил погребан вчера (30.05) во кругот на семејството и најблиските пријатели.

pochina-dragi-shpaga-prviot-pobednik-na-makedonsko-realno-shou-05.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...
Тина од Скопје со трогателна објава: „Бев дете, стоев на балконот од нашиот стан на Рекорд и ја глед... „Бев дете, 3 години, стоев на балконот од нашиот стан на Рекорд и секогаш вниман...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Не се знае која е поубава - Познати дами од Македонија и нивните ќерки Некои се модели, некои актерки и пејачки, а некои се држат далеку од шоу - бизни...
Почина актерот Владимир Ендровски - Љац, еден од омилените во МНТ „Замина нашиот колега Владимир Ендровски, нашиот пријател Љац, ненадминливиот ак...
Доктор Митов: „Во рака ми е првиот леб што сум го направил - баш каков што го сака жена ми“ „Природата нѐ учи на многу работи, но пред сѐ мислам дека нѐ учи на трпение. И п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg