Јелена Спенџарска сподели романтична фотка со саканиот: „Има луѓе со кои без размислување се селите на другиот крај на светот“

„Има луѓе со кои, без секунда размислување, седнувате во кола, се селите на другиот крај на светот, градите куќа и стареете заедно“ – напиша нашата водителка Јелена Спенџарска, до романтичната фотографија со саканиот Лукас.

jelena-spendjarska-spodeli-romantichna-fotka-so-sakaniot-ima-lugje-so-koi-bez-razmisluvanje-se-selite-na-drugiot-kraj-na-svetot-01.jpg

Нашата водителка Јелена Спенџарска во последните неколку месеци живее на релација Скопје – Солун, откако токму таму ја најде љубовта и во февруари годинава, одлучи да отпочне ново поглавје во нејзиниот живот и да се пресели во Грција.

jelena-spendjarska-spodeli-romantichna-fotka-so-sakaniot-ima-lugje-so-koi-bez-razmisluvanje-se-selite-na-drugiot-kraj-na-svetot-03.jpg

Таа денес сподели нова романтична фотографија со нејзиниот сакан Лукас, но наместо во Солун, денес се во Скопје.

Фатени за рака тие двајца се возат во неговиот автомобил, вљубено се гледаат, а до фотографијата таа напиша:

„Има луѓе со кои, без секунда размислување, седнувате у кола, се селите на другиот крај на светот, градите куќа и стареете заедно...“

Во Инстаграм Стори таа сподели уште две фотографии од неа и од саканиот, а на една од нив напиша:

„Премногу љубов...“

jelena-spendjarska-spodeli-romantichna-fotka-so-sakaniot-ima-lugje-so-koi-bez-razmisluvanje-se-selite-na-drugiot-kraj-na-svetot-02.jpg

Инаку, Јелена веќе подолго време наназад објавува фотографии и видеа од Солун и од нејзиниот живот таму, а само еден месец откако се пресели таму, објави видео на кое напиша:

„Животот покрај море е лек. Ако се потребни само 20 минути. Замислете го моето расположение, отчукувањето на срцето, крвниот притисок итн. по еден месец тука. Немам лоши денови. Водата е живот“.

Прочитајте и Јелена Спенџарска: „Некогаш Солун ми беше само викенд дестинација, не ни сонував дека ќе треба да останам таму засекогаш“

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Грдосијо, провинцијалко“ – Јелена Спенџарска опоменува за лошите коментари на социјалните мрежи и ш... „Некогаш ќе прочитам некој лош коментар кој што сте го оставиле за мене на некој...
Јелена Спенџарска на одмор на островот Џерба во Тунис со сестра си - позира со камили на плажа, се ц... „Поздрав од Џерба, мирно место со долги песочни плажи, идеална клима, луѓето кро...
Нашата шминкерка Фрози Фран ужива во Лондон - „типичен“ турист пред Бакингемската палата (фото) Фрози Фран објави каква е атмоферата пред палатата на британското кралско семејс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg