Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Јелена Спенџарска сподели романтична фотка со саканиот: „Има луѓе со кои без размислување се селите на другиот крај на светот“

„Има луѓе со кои, без секунда размислување, седнувате во кола, се селите на другиот крај на светот, градите куќа и стареете заедно“ – напиша нашата водителка Јелена Спенџарска, до романтичната фотографија со саканиот Лукас.

jelena-spendjarska-spodeli-romantichna-fotka-so-sakaniot-ima-lugje-so-koi-bez-razmisluvanje-se-selite-na-drugiot-kraj-na-svetot-01.jpg

Нашата водителка Јелена Спенџарска во последните неколку месеци живее на релација Скопје – Солун, откако токму таму ја најде љубовта и во февруари годинава, одлучи да отпочне ново поглавје во нејзиниот живот и да се пресели во Грција.

jelena-spendjarska-spodeli-romantichna-fotka-so-sakaniot-ima-lugje-so-koi-bez-razmisluvanje-se-selite-na-drugiot-kraj-na-svetot-03.jpg

Таа денес сподели нова романтична фотографија со нејзиниот сакан Лукас, но наместо во Солун, денес се во Скопје.

Фатени за рака тие двајца се возат во неговиот автомобил, вљубено се гледаат, а до фотографијата таа напиша:

„Има луѓе со кои, без секунда размислување, седнувате у кола, се селите на другиот крај на светот, градите куќа и стареете заедно...“

View this post on Instagram

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska)

Во Инстаграм Стори таа сподели уште две фотографии од неа и од саканиот, а на една од нив напиша:

„Премногу љубов...“

jelena-spendjarska-spodeli-romantichna-fotka-so-sakaniot-ima-lugje-so-koi-bez-razmisluvanje-se-selite-na-drugiot-kraj-na-svetot-02.jpg

Инаку, Јелена веќе подолго време наназад објавува фотографии и видеа од Солун и од нејзиниот живот таму, а само еден месец откако се пресели таму, објави видео на кое напиша:

„Животот покрај море е лек. Ако се потребни само 20 минути. Замислете го моето расположение, отчукувањето на срцето, крвниот притисок итн. по еден месец тука. Немам лоши денови. Водата е живот“.

Прочитајте и Јелена Спенџарска: „Некогаш Солун ми беше само викенд дестинација, не ни сонував дека ќе треба да останам таму засекогаш“

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Забавно видео на Јелена Спенџарска за шопингот со мајките: „Не фаќај ништо, ќе треба да плаќаме ако ... „50 евра за скинати фармерки? Јас ќе ти ги скинам дома без пари!“ - Јелена Спенџ...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Јелена Спенџарска на гости кај другарка на Санторини: „Ова е рај, не е реално колку е убаво“ „Не се плашете кремата која што ја ставам потемнува на сонце, раните се во ред“ ...
Сара Мејс и Димитар на летување во Египет со Лазаров и Марта - мажите го учат Кирил да пие пиво (фот... „Кога ќе го оставиш детето на мажите“, напиша Лазаров и покажа како му дава на с...
Миа Костова си ја „отвори“ душата за синот: „Мислев секогаш ќе ми биде тешко, а види нè денес“ „Некогаш тешко ми беше малку со тебе на колк и купување на акција, ама види нè д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg