Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“

„Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вчера во 12:05 наутро ова мало глувче ми докажа за што вреди да живееш. Те сакаат мама и тато и никогаш нема да те остават сам“, напиша Антониа Гиговска и објави први фотки со синот Киан. 

antonia-gigovska-objavi-prvi-fotki-so-sinot-kian-mi-pokazha-za-shto-vredi-da-zhiveesh-01.jpg

Пејачката Антониа Гиговска која вчера (14.07) стана мајка, обави први фотографии со синот и откри дека го крстиле Киан.

„Киан. Здраво на сите. Сакавме малку момент за нас, па решивме денес официлано да ве поздравиме. Вчера во 12:05 наутро ова мало глувче ми докажа за што вреди да живееш.

360096786_3590740657806737_138609094771474051_n.jpg

Ти си мојот крал, мојот Зазу, мојот малечок, мојот син. Те сакаат мама и тато и никогаш нема да те остават сам. Ве гушкаме и одиме ние да се гушкаме“, напиша Антониа на Инстаграм.

360097590_3590740661140070_8371857213126521504_n.jpg

Дека се породила, прв објави нејзиниот сопруг, музичарот Роберт Спасенцовски. 

Тој на ја криеше радоста, па веднаш сподели со своите пријатели и следбеници и доби многу честитки за раѓањето на синот.

„Станав татко. Фала ти Господе за оваа среќа“, напиша тој.

Stanav TATKO. Fala ti Gospode za ovaa srekja.

Posted by Robert Spasencovski on Friday, July 14, 2023

Ова е прво дете на парот кој се венча на 30-ти април 2023, а брзо потоа направија и фотосесија преку која го открија полот на бебето и објавија дека ќе добијат син.

360103323_3590740664473403_6194928757341513213_n.jpg

Прочитајте и Се породи Антониа Гиговска - „Станав татко“ се пофали Роберт Спасенцовски

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Антониа Гиговска ужива во првите денови со синот Киан: „Колаче мое“ „Таткото уморен“, вели пејачката Антониа Гиговска, која покажа како ги поминува ...
Антониа Гиговска го откри полот на бебето - со сопругот очекуваат момче Пејачката со претходна најава точно во 12 часот го откри полот на бебето, таа и ...
Антониа Гиговска за мајчинството: „Тешко е првите 2 недели со бебе, имам уште само 5kg вишок“ „Болницата не ја менувам за ништо. Максимално посветени од самиот старт. Ги...
Доктор Митов: „Во рака ми е првиот леб што сум го направил - баш каков што го сака жена ми“ „Природата нѐ учи на многу работи, но пред сѐ мислам дека нѐ учи на трпение. И п...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Миа Костова гневна откако нејзиниот син бил жртва на врснички булинг - ѝ се обрати јавно на мајката ... „Андрија на училиште добил многу грозен коментар од дете од клас. Не од оние рег...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg