Миро Кацаров се венча со саканата Ивана, интимна церемонија во црква и матично

На венчавката во црква Ивана носеше бел фустан со една прерамка, додека Миро избра кафеав костум со бела кошула и вратоврска пеперутка.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-01_copy.jpg

Водителот Миро Кацаров денес (19.08) направи црковна венчавка со саканата Ивана. Парот вчера (18 август) се венча во матично.

На црковната и на венчавката во матично, со Ивана и Миро беа само најблиските.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-04_1.jpg

На венчавката во црква Ивана носеше бел фустан со една прерамка, додека Миро избра кафеав костум со бела кошула и вратоврска пеперутка.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-05.jpg

Претходно, за венчавката во матично, Ивана беше облечена во бело палто, а Миро во фармерки и бела маичка.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-02_1.jpg

Парот планира голема свадбена прослава на 17 септември во дискотека во Штип. Миро за CRNOBELO.com откри дека на свадбата ќе бидат поканети околу 400 гости, ќе има црвен тепих, ќе настапат околу 15 музичари, а самата свадба ќе има хумана нота.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-03_1.jpg

„Идејата за поканата, на која е нагласено дека ќе собираме донации, ни дојде случајно. Ивана има дете од првиот брак, го сака многу и знае како со деца и затоа сакаме да помогнеме на дечиња кои имаат потреба од тоа.

Знаеме дека ќе добиеме многу букети и тоа ќе се фрли, а со донација од 500 денари колку за букет, верувам дека ќе собереме убава сума и ќе дадеме барем мал придонес за дечињата од ранливи категории во згрижувачките домови“, рече тогаш Миро.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-06.jpg

Миро и Ивана се свршија на 17 јуни во Рим, кога водителот ѝ подготви изненадување и ја побара за сопруга со виолини во познат италијански ресторан.

miro-kacarov-se-vencha-so-sakanata-ivana-intimna-ceremonija-vo-crkva-i-matichno-11.jpg

Прочитајте и Миро Кацаров за љубовта со Ивана: „Ни се случи љубов на прв поглед, по неколку месеци веќе почнавме да живееме заедно“

А. Ј. | Црнобело / фото: Приватна архива 

Би можело да ве интересира:

Миро Кацаров ја направи првата од двете свадби: „Ивана носеше фустан како Северина, од црква отидовм... „Со Ивана се венчавме во една од најубавите цркви во Скопје, Св. Јован Крстител ...
Ивана Кнез се пожали какви коментари добива: „Мора да е боцкана, има ставено уста, нема шанси да нем... „Мит: Mора да е бар малку боцкана, ставана ѝ е уста, шанса нема да е природна. Ф...
Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Маријан Стојаноски по третпат ќе стане татко: „Сопругата е во 8-иот месец, спремни сме за раѓањето н... „Сопругата Наташа е во 8-иот месец од бременоста. Ние сме веќе подготвени и го ч...
Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот „Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg