Бакнежи во образ на Водно: Дали Тамара Тодевска е повторно вљубена? (фото)

Тамара Тодевска во последно време изгледа навистина среќно и задоволно, дали Лука Радовиќ, архитект по професија, е нејзината нова љубов и причина за насмевка?

baknezhi-vo-obraz-na-vodno-dali-tamara-todevska-e-povtorno-vljubena-foto-01.jpg

Тамара Тодевска, по разводот со Александар Димитровски - Мачка, не говори јавно за својот љубовен живот, но пејачката изгледа повторно е вљубена.

baknezhi-vo-obraz-na-vodno-dali-tamara-todevska-e-povtorno-vljubena-foto-04.jpg

Таа на Инстаграм објави фотографија направена на Водно на која разменува бакнежи со Лука Радовиќ, архитект по професија.

baknezhi-vo-obraz-na-vodno-dali-tamara-todevska-e-povtorno-vljubena-foto-02.jpg

Дали Лука е новата љубов на Тамара останува мистерија, но изгледа тој има посебно значење во нејзиното срце затоа што Тамара на Инстаграм му ја посвети песната „Kiss Of Life“, на која дел од текстот гласи: „Мора да имам ангел покрај себе“ (There must have been an angel by my side).

baknezhi-vo-obraz-na-vodno-dali-tamara-todevska-e-povtorno-vljubena-foto-001_copy_copy.jpgПостара фотографија со Лука, која Тамара ја објави на Инстаграм Стори летово

baknezhi-vo-obraz-na-vodno-dali-tamara-todevska-e-povtorno-vljubena-foto-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Тамара Тодевска ужива со саканиот Лука на јавање коњи во Галичник - вистинска есенска идила (фото) Тамара Тодевска изгледа среќно и спокојно среде есенската бајка на Галичник на к...
Тамара Тодевска и Мачка го прославија 4-иот роденден на синот со тематска забава со торта Бетмен мин... Со двајца суперхерои, многу балони и торта по негов вкус, Дарен го прослави 4-ио...
Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...
Лила Филиповска за првпат се појави на настан со кратка коса – блеска со самодоверба и елеганција, п... Лила продефилира на Саемот за венчавки во црна тоалета со висок шлиц и за првпат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg