Цеца боса на сцената на „Гранд“, воодушевено истрча за да го бакне велешанецот Мики Секуловски

Мики Секуловски, велешанецот кој се прослави со „Македонски идол“ во 2011 година, сега важи за еден од фаворитите за победа во „Ѕвездите на Гранд“ – ги воодушеви членовите на жирито, а Цеца излезе боса на сцена за да го изгушка.

miki-ceca-01.jpg

Македонскиот пејач Мики Секуловски, кој се прослави со музичкото шоу „Македонски идол“ во 2011 година, сега се натпреварува во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Мики, кој е од Велес, уште од своето прво појавување важи за еден од најголемите фаворити за победа, а негов ментор е Цеца Ражнатовиќ.

View this post on Instagram

A post shared by Podrška Takmičarima (@podrska_takmicarima)

Таа не го криеше воодушевувањето ни кога првпат го слушна Мики како пее, но ни во последната емисија од „Ѕвездите на Гранд“ (што се прикажа на 18.11).

Цеца беше до толку среќна, што возбудено истрча боса на сцената за да му честита и да го бакне.

ceca-bosa-na-scenata-na-grand-voodusheveno-istrcha-za-da-go-bakne-veleshanecot-miki-sekulovski-02.jpg

Мики овој пат ги пееше „Nakon svih ovih godina“ од „Бијело дугме“ и „Alfa Rome o GTA“ од Дадо Топиќ, па ја крена атмосферата во студиото.

Тој доби комплименти од сите членови на жирито и за пеењето и за изборот на песните и, со 6 гласа, го продолжи натпреварувањето.

ceca-bosa-na-scenata-na-grand-voodusheveno-istrcha-za-da-go-bakne-veleshanecot-miki-sekulovski-04.jpg

„Одам јас да си го гушнам мојот кандидат“, рече Цеца и истрча боса на сцената, па се поткрена на прсти за да успее убаво да го прегрне.

ceca-bosa-na-scenata-na-grand-voodusheveno-istrcha-za-da-go-bakne-veleshanecot-miki-sekulovski-03.jpg

Настапот на Мики Секуловски почнува на 1 час и 50 минути во видеото:

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонски доктори со впечатлив моден стил - Врвни професионалци кои се грижат за изгледот Иако изгледаат впечатливо во униформа, многу македонски доктори пленат и кога ќе...
Мики и Светлана, Силви и Влатко – Кои македонски парови имаат најдолга љубовна приказна? Маја и Дарко Панчеви, Ленче Дедејска и Горан Кукиќ, Зуица Лазова и Наум Петрески...
Горан Алачки ѝ слави роденден на саканата, Светлана Црнокрак блеска со холивудски гламур: Што прават... Горан Алачки го прослави 59-иот роденден на неговата сакана Марина, Кристина Дим...
Ќерката на Сара Мејс и Димитар го прослави 5-тиот роденден со тематска забава и торта на 3 ката (фот... „Во свет полн со Барби и Wednesday, горд сум што избра да бидеш Wonder Woman. Ср...
Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот „Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал ...
Секоја чест! 6-годишно девојче од Македонија „држи предавања“ по англиски, италијански и македонски ... „Таа е сѐ уште мала, профилот на Инстаграм е повеќе е за забава, детска активнос...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg