Здравко ја запроси Катерина пред новогодишната елка на плоштадот во Скопје (видео)

Музика на саксофон, елка и новогодишна атмосфера... Здравко Димовски клекна на едно колено и ја побара за сопруга својата сакана Катерина. Погледнете како изгледаше запросувањето на плоштад Македонија во Скопје.

zdravko-ja-zaprosi-katerina-pred-novogodishnata-elka-na-ploshtadot-vo-skopje-01.jpg

Во новогодишна атмосфера, пред новогодишната елка на плоштадот Македонија во Скопје, Здравко Димовски клекна на едно колено и ја побара за сопруга својата сакана Катерина.

zdravko-ja-zaprosi-katerina-pred-novogodishnata-elka-na-ploshtadot-vo-skopje-02.jpg

На своите профили на социјалните мрежи Здравко и Катерина објавија повеќе фотки од запросувањето и од прстенот.

Во изјава за CRNOBELO.com Катерина вели дека воопшто не очекувала дека нејзиниот дечко ќе ја запроси, па затоа не можела ниту да ги сокрие емоциите во моментот кога го видела како тој клекнал на едно колено.

„Но, пресреќна сум што му реков: ‘Да’!“ – вели кратко Катерина.

Таа откри дека Здравко ѝ дал букет со нејзините омилени рози, албум со нивни заеднички фотографии и една прекрасна порака.

zdravko-ja-zaprosi-katerina-pred-novogodishnata-elka-na-ploshtadot-vo-skopje-04.jpg

Инаку, моментот на запросувањето беше проследен со звуците на саксофонот на нашиот саксофонист Стефан, кој видеото од запросувањето го објави на својот Инстаграм профил.

Погледнете го видеото:

Б. С. Б. | Црнобело / фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира:

Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Катарина Ивановска зрачи со сексапил во фустан на моден бренд од Париз – чини 15.000 денари (фото) „Офф каков викенд“ – напиша до фотографиите нашата, а светска, Катарина Ивановск...
Миа Костова - бикини со висок струк, Мартија Станојковиќ - храбри модели: Kaкви костими за капење из... Топлите летни денови ги намамија познатите дами на плажа, а тие покажаа дека одл...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg