Игор Џамбазов ја вдоми кучката Ферхунде: „Ќе живееме среќно до крајот на мојот живот“

„Од денес Ферхунде Граникова започна нов живот. Далеку од опасните дојрански улици, по кои камионите шибаат стотка на саат. Далеку од лошото друштво во Сретеново со кое се дружеше, со бурен ноќен живот и лаење по ѕвездите до пет сабајле“, напиша Џамбазов на Инстаграм.

igor-djambazov-ja-vdomi-kuchkata-ferhunde-kje-zhiveeme-srekjno-do-krajot-na-mojot-zhivot-01.jpg

Актерот и шоумен Игор Џамбазов има нов миленик, кучката Ферхунде за која се грижеше во Дојран и ѝ носеше јадење изминатиот период.

Тој на Инстаграм објави видео во кое се пофали дека ќе ја вдоми Ферхунде, откако таа ќе биде згрижена, исчистена од паразити и крлежи во ветеринарна амбуланта во Гевгелија, а потоа ќе ја врати кај себе во Дојран и таму ќе живеат среќно до крајот на неговиот живот.

igor-djambazov-ja-vdomi-kuchkata-ferhunde-kje-zhiveeme-srekjno-do-krajot-na-mojot-zhivot-02_copy.jpg

„Од денес Ферхунде Граникова започна нов живот. Далеку од опасните дојрански улици, по кои камионите шибаат стотка на саат. Далеку од лошото друштво во Сретеново со кое за жал се дружеше, со бурен ноќен живот и лаење по ѕвездите до пет сабајле.

Утрово ја сместивме во патничко возило и ја однесовме во нејзиниот привремен дом, во Гевгелија, кај тета Александра и чичо Коко. Тие ќе ја исчистат од паразити во мешето, крлежи по крзното, па бањање, па малку козметика, па шетање, па лапачка, па на крајот мирен сон.

А кога Ферхунде конечно ќе дипломира, се враќа во родниот крај каде што ќе живееме среќно до крајот на мојот живот“, напиша Игор.

igor-djambazov-ja-vdomi-kuchkata-ferhunde-kje-zhiveeme-srekjno-do-krajot-na-mojot-zhivot-01_copy_copy.jpg

Претходно, познатиот актер чуваше мачка, Емче, но во септември 2023 таа почина.

Погледнете го видеото:

Прочитајте и Игор Џамбазов позитивен пример за грижата за животните: Jа нахрани кучката Ферхунде

Би можело да ве интересира:

Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Ивана Кнез: „Нè учат да се плашиме од живот – пази што јадеш, пази со кого се дружиш, пази, пази...“ „Во ‘новиот свет’ нè учат да се плашиме од живот. Пази што јадеш, миј раце, вежб...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...
Нов мурал во Скопје посветен на Александар Џамбазов: Игор упати емотивна порака, Дац и Александар ќе... „Од денес па сѐ до вечноста, овој мурал во Дебар Маало секојдневно ќе нѐ потсету...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg