Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром од ведро небо“

„На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лажам, но еве, по скоро две години, гo живеам овој мој некогашен сон“, напиша Јелена Спенџарска и на Инстаграм објави фотки со својот дечко, Гркот Лукас.

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-01.jpg

Откако јавноста дозна за љубовната врска на Јелена Спенџарска и нејзиниот дечко Лукас, водителката не крие колку е среќна и заљубена, но и дека ужива во секој момент покрај саканиот.

Таа на Инстаграм објави неколку фотографии со Лука, но и букет од црвени рози кој ѝ го подарил тој за Денот на вљубените.

View this post on Instagram

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska)

Во долга, емотивна порака, Јелена повторно откри колку е сакана, но и дека конечно е во врска каква што немала никогаш претходно и вели дека секој ден е благодарна за тоа.

„Никогаш претходно не сум била во вака здрава и функционална врска како оваа, мора да признаам.

Едно време дури се прашував дали некогаш воопшто и ќе најдам човек со кој ќе поставиме цврсто тло и од таму заедно ќе градиме и заедно ќе растеме.

Знам во какво време живеам, свесна сум дека лагата и неверството станаа секојдневие, а не го сакав тоа за себе, па затоа и скоро да изгубив надеж, сигурна сум дека многу од вас сте во ист таков страв како мене, потполно ве разбирам!

И после, како гром од ведро небо ми се појави овој човек, во време кога единствено што ме интересираше беше што ќе јадам и дали имам добра слика за постирање денес... интерес за дечко - нула!

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-06.jpg

Да ја скратам приказната, зашто после тоа веќе знаете, еве сум дома во Солун, во средината на февруари, пишувам текст за благодарност во пижами додека пијам кафе од мојата омилена чаша со две пчели на која пишува Greek lovers и не знам како да го скратам, зашто имам толку многу да кажам, онака најискрено, од срце, колку оваа врска секој ден ми станува позабавна, поинтересна, колку живот ми дава, колку ме менува како жена...

Едноставно, тука се чувствувам сигурно, безбедно, разбрано, што и да ми се случува, оваа врска е мојот дом каде сè е во ред, можеш сè да си кажеш без да бидеш погрешно разбран и секој, ама секој проблем има решение.

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-07.jpg

Овој човек ми носи една таква леснотија, да кажеш што било без да ти бидат извртени зборовите или да нема ни грам доза на пасив-агресив, е стварно не верував! Целосна поддршка за сè, сè што ми треба, сè што сакам, доволно е само еднаш да се каже!

На почетокот мислев дека е скриена камера ова зашто не ми беше реално, нема да ве лажам, но еве, по скоро две години, гo живеам овој мој некогашен сон и ми е сосема нормално.

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-08.jpg

Не сакам ова да испадне како фалење, туку баш напротив, како инспирација да верувате дека таму некаде постои вистинскиот маж за вас покрај кој ќе се чувствувате како божица иако сте само една обична жена.

Да не се задоволувате со малку, со трошки, заборавете на тоа 'Ќе го сменам јас, ќе се промени, ќе му дадам уште една шанса', не паѓајте во таа дупка. Длабоко во себе секогаш ќе знаете. Животот е краток.

Среќен Валентајн“.

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-09.jpg

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-04.jpg

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-03.jpg

jelena-spendjarska-so-ljubovna-poraka-za-sakaniot-lukas-koga-izgubiv-nadezh-mi-se-pojavi-kako-grom-od-vedro-nebo-02.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Јелена Спенџарска на одмор на островот Џерба во Тунис со сестра си - позира со камили на плажа, се ц... „Поздрав од Џерба, мирно место со долги песочни плажи, идеална клима, луѓето кро...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Забавно видео на Јелена Спенџарска за шопингот со мајките: „Не фаќај ништо, ќе треба да плаќаме ако ... „50 евра за скинати фармерки? Јас ќе ти ги скинам дома без пари!“ - Јелена Спенџ...
„Жена се сака секој ден“ - Нова доза моќни пораки од Бомбакис, дечкото со написи на картони „Не е сè така розово како што изгледа на Инстаграм“, „Довербата е луксуз во дене...
Дедо Ѓорѓи од Радовиш наполни 100 години - Секој ден пешачи, денот го започнува со мед и млеко „Тој постојано пешачи и се труди секој ден да има умерена физичка активност. Нај...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg