„Семејството на прво место“: Елиф Елмас се пресели во Германија, па ги прошета саканите низ Берлин

Откако на почетокот на годината потпиша за RB Leipzig и се пресели во Германија, Елиф Елмас сега најде време и да се прошета низ Берлин, а друштво му правеа саканите.

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-01.jpg

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас од јануари е играч на германскиот клуб RB Leipzig. Тој во Бундеслигата замина по неколку години поминати во Италија, каде што играше за Napoli.

Откако се снајде во клубот, почна со редовни тренинзи, а го имаше и своето деби, Елмас најде време и да се прошета со семејството во Берлин.

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-09.jpg

Тој објави неколку заеднички фотографии направени пред Бранденбуршката капија.

„Семејството на прво место“, напиша познатиот фудбалер, кој е насмеан и среќен на фотките.

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-011.jpg

Елмас ретко објавува семејни фотографии, па многумина беа изненадени што сподели дел од својата приватност со фановите.

„Не мислев дека ќе го кажам ова, но ни недостигаш во Неапол“,

„Те сакам Елмас и знај дека Неапол секогаш ќе биде твој дом. Врати ни се. П.С. Убаво семејство“, се дел од коментарите.

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-07.jpg

Додека беа на прошетка низ Берлин, Елмас и неговите блиски посетија и еден од локалните ресторани.

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-06.jpg

Сопствениците на локалот објавија негова фотографија и се пофалија дека нашиот фудбалер бил кај нив.

„Фудбалерот на бундеслигашот RB Leipzig денес дојде во нашиот ресторан. Сакаме да му се заблагодариме што го посети Mihmandar, еден од најдобрите турски ресторани во Берлин. Му посакуваме успешна кариера“, стои во објавата.

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-08.jpg

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-03.jpg

semejstvoto-na-prvo-mesto-elif-elmas-se-preseli-vo-germanija-pa-gi-prosheta-sakanite-niz-berlin-04.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Секоја чест! 6-годишно девојче од Македонија „држи предавања“ по англиски, италијански и македонски ... „Таа е сѐ уште мала, профилот на Инстаграм е повеќе е за забава, детска активнос...
Забавно видео на Јелена Спенџарска за шопингот со мајките: „Не фаќај ништо, ќе треба да плаќаме ако ... „50 евра за скинати фармерки? Јас ќе ти ги скинам дома без пари!“ - Јелена Спенџ...
Елиф Елмас не го заборава родниот крај – ја освои шампионската титула со Napoli, па се релаксираше н... Македонскиот фудбалер Елиф Елмас со пријателите помина два дена во селата Брод и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg