Струмичанецот Марјан Петров беше поканет на Модната недела во Париз: „Ме разочара Ирина Шајк“

„На Модната недела во Париз имав можност да се запознаам со светски познати модели и инфлуенсери како Ирина Шајк, Ешли Греам, Тамара Калиниќ, актерката од Gossip Girl Кели Ратерфорд и многу други. Од сите ревии, најмногу ме воодушеви онаа на Dior“, ни раскажа нашиот стилист Марјан Петров. 

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-01.jpg

Стилистот Марјан Петров (29) кој долги години живее и работи во Струмица, неодамна беше во Париз и посети неколку ревии на Модната недела.

Тој беше поканет како гостин на ревиите на Christian Dior и Givenchy, каде што имаше можност да се запознае со бројни светски модели и инфлуенсери.

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-06.jpg

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-212.jpgИрина Шајк

За своето искуство во една од светските модни престолнини, Марјан раскажа за CRNOBELO.com:

„Во Париз бев една недела, меѓу 26-ти февруари и 1-ви март. Бев поканет како гостин на неколку модни ревии, а меѓу неколкуте луѓе кои беа ставени на посебната листа за гости.

Ме покани мејкап артист, жена која соработува со познатите личности, а која за мене дознала преку моите многубројни соработки, од кои се издвојува онаа со Јелена Томашевиќ и Андреа Бочели во Дубаи.

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-02.jpgЕшли Греам

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-09.jpgКели Ратерфорд

Таму имав можност да се фотографирам и да се запознаам со светски познати модели и инфлуенсери како што се Ирина Шајк, Ешли Греам, Тамара Калиниќ, Ема Брукс, Изабел Марант, манекенката на Victoria’s Secret Роми Страјд, актерката од Gossip Girl Кели Ратерфорд и многу други.

Имав можност да поразговарам и да поминам малку време со нив, да се фотографираме, но за жал немав можност да соработувам и да ги нашминкам.

Се надевам дека тоа ќе се случи во некоја наредна пригода.

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-03.jpgРоми Страјд

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-14.jpg

Од сите нив најмногу ме воодушеви Роми Страјд, која е еден од ангелите на Victoria’s Secret и е навистина прекрасна и преубава, отворена за разговор и фотографирање.

А, искрено, се разочарав од Ирина Шајк.

Дури не ја ни препознав во живо, сосема е поразлична од фотографиите што ги објавува на Инстаграм.

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-10.jpgБатист Џабикони

strumichanecot-marjan-petrov-beshe-pokanet-na-modnata-nedela-vo-pariz-me-razochara-irina-shajk-11.jpgТамара Калиниќ

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Ирина Камилоска за одењето на Водно со 3-месечниот син: „Го дојам синот на јавни места, се качуваме ... „Имавме ситуација кога една мајка не можеше да се искачи на десетина минути пред...
Драгица од Скопје и Марк од Бејрут направија волшебна свадба во Либан: „180 Либанци учеа да играат П... „По свадбата во Скопје, на свадбата во Бејрут имаше само либански обичаи. Марк с...
Ќерката на Сара Мејс и Димитар го прослави 5-тиот роденден со тематска забава и торта на 3 ката (фот... „Во свет полн со Барби и Wednesday, горд сум што избра да бидеш Wonder Woman. Ср...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Модната дизајнерка Ивана Кнез го прослави роденденот: „Успех ми е што престанав да пијам кафе и алко... „Престанав да пијам алкохол и кафе, не јадам бел шеќер и бело брашно. Ми остана ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg