Чанта од 35.000 евра, влечки за плажа од 2.000 евра – Луксузниот стил на Аделина Тахири на патувањето во Дубаи

На плажа со Chanel чанта од околу 6.000 евра позира додека го бакнува синот, а навечер е елегантна во црно со мини Hermes чанта од 35.000 евра – Аделина Тахири уживаше во луксуз на патување во Дубаи.

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-01.jpg

Аделина Тахири изминатата недела ја помина во Дубаи, заедно со сопругот и синот, каде семејно го прославија Рамазан Бајрам.

Денес таа објави Инстаграм Стори од ситуацијата по поплавата, каде сите чекаат со куфери, веројатно за напуштање на градот.

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai--2.jpg

Синооката убавица дефинитивно не поминува незабележано и зрачи со луксуз и стил каде и да се појави.

На патувањето во Дубаи таа уживаше во деновите поминати на плажа со синот, дневни прошетки низ градот, но и елегантни вечери, облечена во скапи модни комбинации, надополнети со додатоци од едни од најпрестижните брендови.

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-02_1.jpg

Па така, помеѓу комбинациите за на плажа на Аделина, во нејзината колекција се најдоа плетени Chanel влечки кои чинат околу 2.000 евра, Louis Vuitton чанта која чини околу 33.000 евра, Hermes чанта која чини околу 1.000 евра, но и плетена Chanel чанта со цена од околу 6.000 евра.

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-04_copy.jpg

Прекрасната Аделина, дводелниот комплет со шарени цветови го искомбинира со розова Hermes Birkin чанта од околу 30.000 евра, надополнета со Hermes приврзок за чантата, кој чини околу 800 евра.

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai--.jpg

На вечерните настани, таа најчесто е облечена во елегантни, црни комбинации од глава до пети, со мини Hermes чанти кои чинат и по 35.000 евра и блеска со својата убавина, но и луксузниот накит. 

Во продолжение погледнете повеќе фотографии од нејзините луксузни модни комбинации на патувањето во Дубаи:

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-06.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-03.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-08.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-09.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-10.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-11.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-12.jpg

chanta-od-30-000-evra-vlechki-za-plazha-od-2-000-evra-luksuzniot-stil-na-adelina-tahiri-na-patuvanjeto-vo-dubai-13.jpg

Повеќе луксузни аутфити од Аделина во Дубаи на следната страница... Би можело да ве интересира:

Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...
Миа Костова му организираше тематска забава за 11-иот роденден на синот со црни балони и црна торта ... „Денес се молиме на сите богови да не ни се спои небо и земја, дечкото слави род...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Миа Костова си ја „отвори“ душата за синот: „Мислев секогаш ќе ми биде тешко, а види нè денес“ „Некогаш тешко ми беше малку со тебе на колк и купување на акција, ама види нè д...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Тамара Тодевска го заспива синот, Хелена Роза со ќерката што израсна во убавица: Што прават македонс... Жарко Димоски го држи новородениот син во прегратка, Роберт Спасенцовски си прав...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg