Сања Ристиќ не ја крие љубовта кон Перо Антиќ: „Моето срце е за медал, ги собира сите овие 211cm“

„Не знам за вашите срца, колку се големи и колку љубов можат да соберат, ама моето е за медал, ги собира сите овие 211cm“, напиша Сања Ристиќ на Инстаграм и објави фотографија со својот партнер, Перо Антиќ.

sanja-ristikj-ne-ja-krie-ljubovta-kon-pero-antikj-moeto-srce-e-za-medal-gi-sobira-site-ovie-211cm-01_copy.jpg

Неколку месеци откако открија дека се во врска, Сања Ристиќ, која работи како менаџер во семејна компанија, и претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, не кријат колку се заљубени.

sanja-ristikj-ne-ja-krie-ljubovta-kon-pero-antikj-moeto-srce-e-za-medal-gi-sobira-site-ovie-211cm-03.jpg

Парот постојано споделува заеднички фотографии на социјалните мрежи, често одат заедно на патувања, а дека врската им е навистина сериозна покажаа и неодамна, кога беа на одмор на островот Родос во Грција, на кој друштво им правеа нивните деца од претходните бракови.

Па откако Перо неодамна на Инстаграм објави фотка на која насмеани се држат за раце, со порака „Продолжи да се смееш“, сега и Сања му испрати романтична порака преку социјалните мрежи:

„Не знам за вашите срца, колку се големи и колку љубов можат да соберат, ама моето е за медал, ги собира сите овие 211cm“.

View this post on Instagram

A post shared by Sanja Ristic (@sanjalala)

Фотографијата ја сподели и Антиќ, кој на својата девојка ѝ одговори со неколку емотикони срце и вљубено човече.

„Имате сјај во очите“, „Ти си уникатна и ја заслужуваш најголемата љубов и среќа. Да блескаш цел живот“, „Прекрасен пар“, се дел од коментарите кои им ги оставија пријателите и следбениците на Инстаграм.

sanja-ristikj-ne-ja-krie-ljubovta-kon-pero-antikj-moeto-srce-e-za-medal-gi-sobira-site-ovie-211cm-02.jpg

За потсетување, Перо и Сања официјално открија дека се заедно во јануари, кога објавија фотка во пижами додека се возат во автомобил и со тоа ги потврдија чаршиските муабети дека се во врска.

Сања, неодамна на увото стави пирс во вид на срце и напиша дека му го посветува на својот дечко.

sanja-ristikj-ne-ja-krie-ljubovta-kon-pero-antikj-moeto-srce-e-za-medal-gi-sobira-site-ovie-211cm-06.jpg

Прочитајте и Сања Ристиќ се пофали со новиот пирс посветен на Перо Антиќ: „Го живееме најубавиот живот“

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Мали хероини: Уште 2 предвремено родени бебиња се изборија за животите (едното родено со тежина од 5... Малата Амела била родена со тежина од само 550 грама во 6-иот месец од бременост...
Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Сања Ристиќ се пофали со новиот пирс посветен на Перо Антиќ: „Го живееме најубавиот живот“ „Уживам во животот со Сања Ристиќ“, напиша Перо Антиќ, а неговата девојка, пак, ...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg