Актерот Лазар Бараков наполни 70 години: „Среќен роденден на човекот кој има 0 хејтери и еден тон обожаватели“

„На 24 мај, на Кирил и Методиј, заокружува златна 70-ка Лазар Бараков. Ќе го паметиме по ‘Малиста поликала’ ‘франгите’, ‘вујче Бараков од Мокрино’ и многу други реплики и анегдоти“, стои во роденденската порака до актерот. 

akterot-lazar-barakov-napolni-70-godini-srekjen-rodenden-na-chovekot-koj-ima-0-hejteri-i-eden-ton-obozhavateli-01.jpg

Еден од доајените на македонското глумиште, актерот Лазар Бараков, денес полни 70 години.

Роденденот со емотивна порака, и желба да доживее барем до 100 години, му ја честитаа на Фејсбук страницата „Ѓорѓи Колозов“.  

akterot-lazar-barakov-napolni-70-godini-srekjen-rodenden-na-chovekot-koj-ima-0-hejteri-i-eden-ton-obozhavateli-02.jpg

„На 24 мај, на Кирил и Методиј, заокружува златна 70-ка човекот кој има 0 хејтери, а еден тон обожаватели - Лазар Бараков!

Лик кој ќе го паметиме по ‘Малиста поликала’ ‘франгите’, ‘вујче Бараков од Мокрино’ и многу други реплики и анегдоти кои испишаа историја на македонското глумиште и во колективната меморија на македонскиот народ.

akterot-lazar-barakov-napolni-70-godini-srekjen-rodenden-na-chovekot-koj-ima-0-hejteri-i-eden-ton-obozhavateli-04.jpg

Сцената никогаш не била поисполнета и потопла кога Царот - Ѓорѓи Колозов и неговиот советник - Лазар Бараков, ја создаваа магијата наречена - Македонски народни приказни. Чудесна хемија и хармонија која постоеше меѓу нив двајцата, а во сето тоа уживавме ние, гледачите.

Лично јас, посакувам да ти го честитам и 100-тиот роденден тука. Да си жив и здрав Лазаре“, напиша админот на оваа фан страница.

akterot-lazar-barakov-napolni-70-godini-srekjen-rodenden-na-chovekot-koj-ima-0-hejteri-i-eden-ton-obozhavateli-06.jpg

Бараков доби бројни честитки и од фановите, кои му посакаа „тортата да си ја јаде со сласт и да доживее до 101“.

akterot-lazar-barakov-napolni-70-godini-srekjen-rodenden-na-chovekot-koj-ima-0-hejteri-i-eden-ton-obozhavateli-05.jpg

А. Ј. | Црнобело / фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира:

Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...
Не се знае која е поубава - Познати дами од Македонија и нивните ќерки Некои се модели, некои актерки и пејачки, а некои се држат далеку од шоу - бизни...
„Среќен роденден женче“ – Таско ѝ честиташе на сопругата со емотивни семејни фотки Заеднички фотки од трудничката фотосесија, моментот по породувањето со синчето в...
Љубовта не знае за години: Кои познати дами од Македонија биле или се постари од своите партнери? Каролина Гочева, Калиопи, Сузана Турунџиева... На македонската јавна сцена ...
Катарина, сопругата на фудбалерот Давид Бабунски, емотивна за 1-иот роденден на ќерката: „Знаев дека... „Среќен прв роденден животу мајкин. Се сеќавам, како да беше вчера кога ми те сп...
Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg