Иван Јованов и саканата направија крштевка за ќерката во Бигорски – малата Ниа во раце кај тато

Родителите Иван и Ивана се во модно усогласени комбинации во сиви одела за крштевката на нивната ќеркичка Ниа, која има само 2 месеца.

ivan-jovanov-i-soprugata-napravija-krshtevka-za-kjerkata-vo-bigorski-malata-nia-vo-race-kaj-tato-01.jpg

Иван Јованов, пејачот на Либеро бенд на 26 март 2024 стана татко, откако неговата сакана на свет донесе девојче.

Тие ѝ дадоа уникатно име на ќеркичката, Ниа, а за CRNOBELO.com Иван откри дека присуствувал во породилната сала.

Прочитајте повеќе: Иван Јованов за CRNOBELO.com: „Присуствував на раѓањето на ќерката, Ивана беше многу храбра“

ivan-jovanov-za-crnobelo-com-prisustuvav-na-ragjanjeto-na-kjerkata-ivana-beshe-mnogu-hrabra-04.jpg

2 месеца подоцна, среќните родители направија крштевка за нивната малечка ќерка, во Бигорски манастир.

За убавиот настан, родителите одбрале модно усогласени комбинации – двајцата се облечени во сиви одела.

Малата Ниа пак, која досега немавме прилика да ја видиме на фотките, за крштевањето е облечена во слатко розово фустанче со розови чорапчиња.

На Инстаграм, Иван и Ивана објавија заедничка семејна фотка пред манастирот со ќеркичката и испратија порака дека семејството им е на прво место. 

ivan-jovanov-i-soprugata-napravija-krshtevka-za-kjerkata-vo-bigorski-malata-nia-vo-race-kaj-tato-02_copy.jpgфото: Инстаграм

На Стори, Иван сподели и неколку фотки кои нивните најблиски ги објавиле на своите профили. 

ivan-jovanov-i-soprugata-napravija-krshtevka-za-kjerkata-vo-bigorski-malata-nia-vo-race-kaj-tato-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Иван Јованов, по врската со Антониа Гиговска, очекува дете со новата девојка - направи забава за отк... Иван Јованов, вокалистот од „Либеро Бенд“ ја изненади јавноста со веста дека има...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
Ивана Кнез се пожали какви коментари добива: „Мора да е боцкана, има ставено уста, нема шанси да нем... „Мит: Mора да е бар малку боцкана, ставана ѝ е уста, шанса нема да е природна. Ф...
Модната дизајнерка Ивана Кнез го прослави роденденот: „Успех ми е што престанав да пијам кафе и алко... „Престанав да пијам алкохол и кафе, не јадам бел шеќер и бело брашно. Ми остана ...
Иван Јованов направи мекици во кафеана за ќерката Ниа: Лепи пари на музичарите, пее со пријателите Со музика во живо и многу гости во скопски ресторан, Иван Јованов направи мекици...
Иван Јованов стана татко - со саканата ѝ дадоа уникатно име на ќерката Пејачот Иван Јованов вчера (26.03) стана татко, а неговата сопруга Ивана на свет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg