Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Провокативна фотосесија на Калтрина во Милано

На фотките објавени на Инстаграм, Калтрина носи смела креација од македонска модна дизајнерка, под која се наѕира голото деколте и згодното тело, додека таа заведува со поглед.

provokativna-fotosesija-na-kaltrina-vo-milano-01.jpg

Професорката по солфеж и диригирање, и инфлуенсерка, Калтрина Круезиу, сподели фотографии од најновата фотосесија, направена во Милано, Италија.

На фотографиите, Калтрина наликува на светски топ модел.

View this post on Instagram

A post shared by Kaltrina Kryeziu (@kaljtrinakrueziu)

Фотките со македонската Барби, како што ја нарекуваат Калтрина во јавноста, ги направи Стефан Соколовски.

Тој во моментов е нашиот најангажиран фотограф во странство и последниве години прави фотосесии за светски модни брендови и модни кампањи.

provokativna-fotosesija-na-kaltrina-vo-milano-07.jpg

На фотките, Калтрина носи смела креација, под која се наѕира голото деколте и згодното тело, а таа заведува со поглед.

„Пламен на љубовта“, напиша Калтрина на својата објава на Инстаграм.

provokativna-fotosesija-na-kaltrina-vo-milano-09.jpg

Претходно таа објави и серија црнобели фотографии на кои носи проѕирна креација со точки, со голем шешир во истиот стил.

„Неверојатно изгледаш“, „Совршена“, „Прекрасна си“, ѝ напишаа во коментарите.

Двете креации што ги носи Калтрина на фотосесиите направени во Милано се од македонски дизајнери и модни брендови.

Погледнете повеќе фотографии:

provokativna-fotosesija-na-kaltrina-vo-milano-11.jpg

provokativna-fotosesija-na-kaltrina-vo-milano-08.jpg

Повеќе фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Миа Костова раскажа како ослабела 17kg за 10 месеци: „Не држам диета, бројам калории - сè е во глава... „Првото јадење ми е накај 2-3 попладне, зашто до тоа време не чувствувам глад от...
Ирина Дишовска објави дека чека второ дете со Павле Камилоски – 1 година по раѓањето на синот „Уште едно бебе е на пат“ – напиша Ирина Дишовска до фотките на Инстаграм, со ко...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg