„Жито Лукс“ со нов бел леб на парчиња за подолго уживање во вкусот и до 7 дена

Најпознатиот производител на леб во Македонија „Жито Лукс“ го збогати прехранбениот пазар со нов бел леб на парчиња чија свежина и вкус трае и до 7 дена.

zito-luks-so-nov-bel-leb-na-parcinja-za-podolgo-uzivanje-vo-vkusot-i-do-7-dena-02.jpg

Долгото и врвно пекарско искуство и постојаното вложување во технологијата овозможи Жито Лукс да им понуди на своите потрошувачи леб со продолжена свежина без додаток на конзерванси.

Продолжената свежина е добиена со иновативниот метод на пакување и пастеризација која се состои од две фази на печење преку кои лебот го задржува вкусот, квалитетот на составот и сите хранливи состојки низ целата седмица.

„Имајќи го предвид интензитетот на денешното време и брзината на современиот начин на живот, решивме на нашите потрошувачи да им излеземе во пресрет со нов производ, бел леб на парчиња што го задржува вкусот и до 7 дена. Создавањето на белиот леб на парчиња со продолжена свежина за специфичните потреби на нашите потрошувачи беше овозможено од нашето долгогодишно пекарско искуство, напредниот процес на пастеризација што го користиме како и квалитетот на состојките кои ги употребуваме“, изјави Даница Ническа, Продукт менаџер во Жито Лукс.

zito-luks-so-nov-bel-leb-na-parcinja-za-podolgo-uzivanje-vo-vkusot-i-do-7-dena-01.jpg

И со овој нов производ, Жито Лукс ја продолжува својата мисија за збогатување на понудата на лебови соодветно на барањата и на најпребирливите потрошувачи, како и континуирано подобрување на квалитетот на лебот без притоа да се додаваат конзерванси.

Би можело да ве интересира:

Лила во пустината Вади Рум, Дарко Велковски и Тамара во Рим: Што прават македонските ѕвезди деновиве... Фудбалерот Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна уживаат во Рим, а па...
Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...
Старата скопска чаршија доби нов изглед - ви се допаѓа ли? (фото) Шармот на Старата скопска чаршија е надополнет со платна, кои даваат уникатен из...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg