Сварена храна, зајакнат имунитет и здраво срце - само со ЈОКА јогуртот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


Сварена храна, зајакнат имунитет и здраво срце - само со ЈОКА јогуртот

Јогуртот е здрав напиток. Тој е идеална храна за зајакнување на коските, за добро варење на храната, за здраво срце и крвни садови, за зајакнување на имунитетот, итн. Меѓутоа, не секој јогурт е еднакво корисен како Јока Јогуртот кој подготвен по традиционален рецепт, е вистински извор на се она што го бара секој организам. Она што го прави Јока Јогуртот посебен се од една страна високиот процент на суви материи и оптималната количина на маснотии кои му даваат препорачливи нитриционистички вредности, а од друга страна избалансираниот киселкаст вкус и густината кои го прават вистинска и препорачлива напивка за појадоци, меѓуоброци, но и за моменти на голема исцрпеност и замор.

svarena-hrana-zajaknat-imunitet-i-zdravo-srce-samo-so-joka-jogurtot-1.jpg

Секако, млекарата ЈОКА има решение и за сите кои внимаваат на телесната тежина, здравиот живот и правилната исхрана, како и тие кои имаат проблеми со гастрономскиот тракт. Од неодамна, ЈОКА го претстави и ЈоПлус Пробиотски Јогуртот кој е произведен од 100% свежо кравјо млеко, збогатено со бактеријата ББ12, позната како пријателска бактерија на нашиот организам.

Mлекарата ЈОКА од април 1993 година е пионер во млечната индустрија и е меѓу првите приватни млекари во регионот. Производите на ЈОКА се по светски терк бидејќи целото производство е контролирано на висококвалификувани и професионални вработени, обучени да работат според HACCP системот, што гарантира врвна хигиена и исклучиво здрав и хигиенски производ. Со трудољубиво и посветено работење со нагласен акцент пред се’ на квалитетот, традиционално потекло и препознатливиот вкус, денес ЈОКА произведува десетина ферментирани производи (исклучиво од свежо кравјо млеко) и тоа: Јока јогурт, ЈоПлус пробиотик јогурт, Јока кисело клеко, ЈоПлус пробиотик кисело млеко, Јока ајран, Јока свежо пастеризирано млеко, Јока кравјо сирење и Јока Павлака.            

Никој од производите од ЈОКА не содржи додатоци од растителни масти, млечно брачно, туку се направени од само чисто кравјо млеко. Класичниот начин на преработка на млекото гарантира дека сите состојки кои ги содржи млекото, по квантитет и квалитет, ги содржат и производите на ЈОКА, што значи повеќе здравје и енергија за вас.

Сега, потврдено и од македонските студенти, Јока Јогуртот е нивниот најомилен бренд на јогурт за 2017 година и прв и единствен бренд јогурт сертифициран од страна на престижната меѓународна агенција за истражување и сертификација STUBRAND.

Затоа, секогаш „РАЗМИСЛУВАЈ ПРИРОДНО, ХРАНИ СЕ ЗДРАВО“!