The Watch Club Skopje – ново катче за љубителите на часовници во центарот на градот


The Watch Club Skopje – ново катче за љубителите на часовници во центарот на градот

Во центарот на Скопје, на плоштад Македонија веднаш до ресторанот Пелистер се отвори „The Watch Club Skopje”, новото место за вистинските љубители на часовници.

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-01.jpg

Уште на прв поглед кога ќе влезете во продажниот салон веднаш ќе забележите дека е направен во светски стил и по светски стандарди. Ентериерот во кој преовладува еден минималистички дизајн, дава топол амбиент кој нема да ви дозволи да заминете со празни раце.

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-02.jpg

Нашиот град може да се радува на убави нешта во последно време што го прават да личи на вистинска метропола. Таква е приказната со „The Watch Club Skopje”. Продажниот салон нуди голем избор на часовници од различни брендови како што се Citizen, Hugo Boss, Emporio Armani, Swiss Military, Michael Kors, Esprit, Obaku, Casio, Daniel Klein и многу други. Освен тоа, во „Тhe Watch Club Skopje” ќе може за прв пат кај нас се најдат и новите брендови Vogue, Olivia Burton, CLUSE, Lacoste и многу наскоро уште неколку брендови.

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-03.jpg

Обрнувајќи внимание на секој детал „The Watch Club Skopje” Ви нуди едно навистина незаборавно искуство кое сигурно ќе ве натера да заборавите на времето.

“Во новиот продажен салон, се трудиме нашите гости да имаат незаборавно искуство уживајќи во секој автентичен модел на часовник кој го имаме. Освен продажбата, гостите ќе се чуствуваат како дома и ќе им посветуваме максимално вниемание, и покрај купувањето на нов часовник ќе може да уживаат и во добар пијалок или квалитетно италијанско кафе.„ – изјави Иван Богоевски, основачот на The Watch Club Skopje.

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-04.jpg

Доколку сѐ уште не знаете од каде да одберете новогодишен подарок за Вашите најблиски, сега имате одлично место.

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-05.jpg

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-06.jpg

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-07.jpg

the-watch-club-novo-katche-za-ljubitelite-na-chasovnici-vo-centarot-na-gradot-08.jpg

Најчитани неделава