Почина Драган Вучиќ - Македонија изгуби еден од најпозитивните ликови од ТВ екраните


Почина Драган Вучиќ - Македонија изгуби еден од најпозитивните ликови од ТВ екраните

pochina-dragan-vuchikj-so-decenii-imashe-emisii-01.jpg

Утрово починал Драган Вучиќ на 65-годишна возраст, а веста за смртта ја потврдил неговиот син Мартин Вучиќ за одредени македонски медиуми.

Сочувство до семејството.

Ќе ни недостасува неговиот дух - ретко кој човек успеал толку години да го забавува нашиот народ... Почивај во мир ѕвездо!

Една од објавите на Твитер:

Дел од неговите песни:

Еден од последните настапи:

Тој беше композитор на евровизиската песна на неговиот син Мартин Вучиќ „Make my day“.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Наш фризер топи срца - потстрижува детенце на паркинг, само за да не плаче (фото) Кога си ја сакаш работата и знаеш како со деца, тогаш резултатот е неминовен... ...
Македонски дизајнер во Индонезија креира маски за луѓето што користат знаковен јазик „Во овој тежок период треба да се мисли на секого и да се помогне секому“, порач...
Мартин Видоевски: Најголемиот проект кој досега сум го работел е работата на себе! Мартин Видоевски е магистер по Човечки ресурси, меѓутоа неговата моментална проф...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg