Македонка го покажа лицето со акни: „Излезете надвор со крената глава и без шминка“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Македонка го покажа лицето со акни: „Излезете надвор со крената глава и без шминка“

„Со оваа порака сакам да им пружам поддршка на сите девојки што имаат проблем со акни. Не се срамете од оваа ситуација, излезете надвор без шминка …“, порачува Зои Блаж.

makedonka-go-pokazha-liceto-so-akni-i-isprati-mokjna-poraka-do-site-so-vakov-problem-01.jpg

Зои Блаж е шминкерка и пејачка која на својот Инстаграм профил, каде има повеќе од 17.000 следбеници, постојано прикажува каква моќ на трансформација има шминката.

makedonka-go-pokazha-liceto-so-akni-i-isprati-mokjna-poraka-do-site-so-vakov-problem-03.jpg

Овојпат таа одлучи без грам шминка на себе отворено да проговори за својот проблем со кожата и да им даде поддршка на сите девојки кои минуваат низ истото.

makedonka-go-pokazha-liceto-so-akni-i-isprati-mokjna-poraka-do-site-so-vakov-problem-02.jpg

Зои Блаж во описот на фотографијата напиша:

„Со оваа порака сакам да им кажам и пружам поддршка на сите девојки што имаат проблем со АКНИ … Не се срамете од оваа ситуација, сакајте се себе онакви какви што сте, излезете надвор со крената глава и без шминка, кога ќе ве праша некој еј што ти е со лицето? – Насмевнете се и кажете им ќе помине.

Иако имаме проблем со акни и не можеме да ги излечиме толку брзо, морате да имате трпение, самодоверба, да ширите љубов бидејќи и тоа е еден вид на лекување. Не се заморувајте со негативни коментари и не им замерувајте на таквите.

Оние што сакаат да прашаат во врска со лицето, бидете помеки не ги повредувајте – прашајте нè дали имаме болка, како сме, дали треба да ни помогнете. Бидејќи ако нè напаѓате и навредувате покажувате колку сте НЕ луѓе.

Девојки заедно сме посилни, во секое време пишете ми, ВЕ САКАМ“

Повеќе фотки од Зои:

https://www.instagram.com/p/CKUb9Q2Lvgb/

https://www.instagram.com/p/CKY-JFrLfmK/

https://www.instagram.com/p/CKRTUMQr2fT/

https://www.instagram.com/p/CJq3sKKrcLd/

https://www.instagram.com/p/CJbuEIKLwst/

https://www.instagram.com/p/CIiMZZILNnz/

https://www.instagram.com/p/CIIhLbjLQST/

Прочитајте и „Мислев дека ако правам вежби за задник, тогаш тој ќе исчезне“ - драстична трансформација на Македонка

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како цртана и без грам шминка: Македонка е совршена убавица во секое издание (фото) Кристина Настеска изгледа како Барби од реалноста, дури и на фотографиите од бол...
„Има живот и после ракот“ - Силна порака во новата поинаква епизода на „Живот со стил“ „Со нов концепт под слоганот #покажиготвојотстил, на двајца натпреварувачи им ов...
Снеже Велков без грам шминка на себе: „Имам денови кога ми се вришти и плаче“ „Понекогаш ме боли и глава и стомак, а понекогаш „ме боли и уво“, има саати кога...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg