„Една е мајка“: Елена Ристеска со семејни фотографии ѝ го честиташе роденденот на мајка си


„Една е мајка“: Елена Ристеска со семејни фотографии ѝ го честиташе роденденот на мајка си

Елена секогаш говори за важноста на семејството и за болката кога го изгуби татко ѝ. Сега, со стари фотки од семејните албуми покажува каква клучна улога во нејзиниот живот има мајка ѝ.

edna-e-majka-elena-risteska-so-semejni-fotografii-i-go-chestitashe-rodendenot-na-majka-si-01.jpg

Елена Ристеска на социјалните мрежи постојано објавува фотографии со нејзината сестра Драгица и особено со внуката Делфина.

Но, вчера (22.02) со емотивна објава и фотографии од старите албуми таа ѝ го честиташе роденденот на својата мајка.

„Една е мајка напиша Елена“, а на фотографиите имаше моменти од кога Елена била бебе, па до концертите и настапите на почетокот од нејзината музичка кариера. Исто така, Елена потсети каква русокоса убавица била нејзината мајка во младоста.

Семејните фотки:

edna-e-majka-elena-risteska-so-semejni-fotografii-i-go-chestitashe-rodendenot-na-majka-si-05.jpg

edna-e-majka-elena-risteska-so-semejni-fotografii-i-go-chestitashe-rodendenot-na-majka-si-02.jpg

edna-e-majka-elena-risteska-so-semejni-fotografii-i-go-chestitashe-rodendenot-na-majka-si-06.jpg

edna-e-majka-elena-risteska-so-semejni-fotografii-i-go-chestitashe-rodendenot-na-majka-si-07.jpg

edna-e-majka-elena-risteska-so-semejni-fotografii-i-go-chestitashe-rodendenot-na-majka-si-03.jpg

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg