Дечиња лаат како далматинци низ Скопје + првоаприлските маски на децата на познатите (фото+видео)

Дечиња од приватна градинка се главна атракција низ Скопје додека шетаат и лаат маскирани како далматинци, ќерката на Сара Мејс е маскирана во еднорог, а ќерката на Тамара Тодевска е преправена во Елса.

dechinja-laat-kako-dalmatinci-niz-skopje-prvoaprilskite-maski-na-decata-na-poznatite-foto-video-01.jpg

Можеби нема да има големи маскенбали годинава, но ништо не ги спречува најмалите да си ја исполнат својата желба и да се маскираат во омилените ликови.

На социјалните мрежи и низ улиците низ Скопје вистинска атракција се дечиња од приватна градинка, кои се маскирани како далматинци и возбудено шетаат и лаат како кутриња, додека се прашуваат зошто сите ги сликаат.

Ме прашуваат - зошто сите не сликаат :) Svetot na Kolores private kinder preschool

Posted by Biljana Karamanolevska on Thursday, April 1, 2021

И познатите личности во Македонија ги покажаа маските на своите дечиња, а некои од нив дури и самите се маскираа.

Погледнете ги најдобрите првоаприлски маски:

Ќерката на Сара Мејс и Димитар Атанасовски 

Ќерката на Тамара Тодевска

https://www.instagram.com/p/CNHRM0irXu2/?utm_source=ig_web_copy_link

Синот на Перо Антиќ 

dechinja-laat-kako-dalmatinci-niz-skopje-prvoaprilskite-maski-na-decata-na-poznatite-foto-video-02.jpg

Синот на Фросина, шминкерка

Синот на Сања Ристиќ и Дејан Пецаковски

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сара Мејс како Баба Мразица на осветлувањето на 12-метарската елка во East Gate Mall (фото) Со впечатлив стајлинг и новогодишни песни, Сара Мејс беше дел од осветлувањето н...
Сара Мејс го покажа трудничкото стомаче во 5-тиот месец од бременоста (фото) Со шарен стајлинг и огромна насмевка на лицето, Сара Мејс го истакна трудничкото...
„Ќерче да си имаш, сè си имаш“ - Сара Мејс и Димитар Атанасовски на зимување на Златибор (фото) „Нема поубаво од тоа да си дете и да спиеш по пат“, напиша Сара Мејс во описот н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg