Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


За жал Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија 2021

Моќниот глас на Васил Гарванлиев и ефектниот настап очигледно не беа доволни за пласман.

bravo-makedonija-se-plasirashe-vo-finaleto-na-evrovizija-2021-01.jpg

Васил Гарванлиев вечерва (18.05) на првата полуфинална ноќ на Евровизија имаше моќна изведба на песната „Here I Stand“.

Македонскиот претставник настапи 6-ти по ред, а на сцената го донесе сето она што го вети – беспрекорна вокална изведба и тон емоции.

bravo-makedonija-se-plasirashe-vo-finaleto-na-evrovizija-2021-02.jpg

За жал, тоа не беше доволно за Македонија да се пласира во финале.

Финалната ноќ, без нашиот претставник како дел од неа, ќе ја следиме во сабота на 22-ри мај.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Калиопи со евровизиски спомени и искрен коментар за Андреа и Констракта на Евровизија 2022 Дали се сеќавате дека Калиопи била избрана да ја претставува Македонија на Евров...
Македонија е во топ 10 земји со најголема планинска површина – се гордееме што сме меѓу првите во не... По листите на кои се најдовме на првите места по загаденост на воздухот, конечно...
Девојче од Македонија успешно ги копира аутфитите на славните дами (фото) Кога има креативност, тогаш има и забава и интересни резултати. Креативни мајка ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg