За жал Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија 2021


За жал Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија 2021

Моќниот глас на Васил Гарванлиев и ефектниот настап очигледно не беа доволни за пласман.

bravo-makedonija-se-plasirashe-vo-finaleto-na-evrovizija-2021-01.jpg

Васил Гарванлиев вечерва (18.05) на првата полуфинална ноќ на Евровизија имаше моќна изведба на песната „Here I Stand“.

Македонскиот претставник настапи 6-ти по ред, а на сцената го донесе сето она што го вети – беспрекорна вокална изведба и тон емоции.

bravo-makedonija-se-plasirashe-vo-finaleto-na-evrovizija-2021-02.jpg

За жал, тоа не беше доволно за Македонија да се пласира во финале.

Финалната ноќ, без нашиот претставник како дел од неа, ќе ја следиме во сабота на 22-ри мај.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Младенци од Македонија дел од парите од свадбата ги донираа на Клиниката за детски болести Во Македонија дефинитивно постојат инспиративни луѓе. Невеста и младоженец восхи...
Објавени гласовите од првата полуфинална вечер: Eye Cue на претпоследното место на Евровизија Додека Израел беше прогласен за новиот победник на Евровизија 2018, вечерта офиц...
Една од најфит мајките во Македонија - вежбала и 10 дена пред породување „Во ваква состојба кога мотивацијата ја убиваат неспиените ноќи, заморот и неорг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg