7 интересни локали во Скопје - служење на турско кафе на уникатен начин, префинети детали

Дали сте вљубеници во турско кафе и сакате тоа да ви биде послужено на традиционален начин со ѓезве и локумче или пак сакате модерни и префинети детали во ентериерот? Кој ви е омилениот локал во Скопје?

7-interesni-lokali-vo-skopje-sluzhenje-na-tursko-kafe-na-unikaten-nachin-prefineti-detali-01.jpg

Во Скопје дефинитивно има за секој по нешто, односно локали за сечиј вкус. Кој ви е омилен вам?

Некои од нив веќе се стари и култни, а на други пак времето допрва им доаѓа. Некои се истакнуваат со начинот на кој го служат турското кафе (Hürrem Lounge Caffe, Mi Casa), други со ентериерот инспириран од филмското платно (Централ Перк Скопје), трети со префинетите детали во уредувањето на ентериерот (Three Kitchen & Bar, Four), а пак други едноставно затоа што местото има душа (Стар Град Пивница, Chillin' Bar).

Интересни локали во Скопје:

Централ Перк Скопје

Hürrem Lounge Caffe

Three Kitchen & Bar

Уште 4 локали на следната страна...Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...
7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа Уживање среде зеленило во сенка од стотици години стари дрвја, додека температур...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg