Игор Џамбазов со емотивна објава за мајка му: „24 години без Анче - некои луѓе просто не умираат“

„Понекогаш ќе ми се појави во сонот, убава како на оваа фотка. Ќе ми ја исчисти собата, ќе ми ја испегла кошулата за настап, ќе ми направи полнети пиперки...“, започнува Игор Џамбазов за својата непреболена Анче. Плус, фотки од неговата сестра која обожава лавови, тигри и главна цел ѝ е заштита на животинскиот свет и планетата целокупно.

igor-djambazov-so-emotivna-objava-za-majka-mu-24-godini-bez-anche-nekoi-lugje-prosto-ne-umiraat-01.jpg

Саканите заминуваат, но тие живеат сè додека за нив е жив споменот во нас. Па, така е и со мајката на Игор Џамбазов, неговата никогаш преболена Анче.

Денес (30.09) се навршија 24 години од нејзината смрт, а по тој повод Игор се потсети на драги спомени.

Неговата објава гласи:

„24 години без Анче...
Понекогаш ќе ми се појави во сонот, убава како на оваа фотка.

Ќе ми ја исчисти собата, ќе ми ја испегла кошулата за настап, ќе ми направи полнети пиперки, и на крајот ќе ме искара што пушам.
Со цигарата во уста. Тука си е Анче.

Некои луѓе просто не умираат...“

Но, во животот на Игор Џамбазов, покрај мајка му и саканата Илина Арсова, има уште една жена која има клучна улога, а таа е неговата сестра Татјана.

На 7-ми септември тој посвети емотивна објава и по повод роденденот на Татјана, која веќе долги години не живее во Македонија.

Инаку, Татјана за себе вели дека е вљубеник во животните и природата и постојано порачува дека сите мора малку поодговорно да се однесуваме кон планетата.

Објавата на Игор по повод роденденот на неговата сестра:

„Кога пред 30 години си замина од дома, сфатив дека Македонија е премала за тебе. Сега тоа го мислам и за светот.

Среќен ти роденден, систер!“

Повеќе фотки од Инстаграм профилот на сестрата на Игор Џамбазов на следната страна...Би можело да ве интересира:

Маја Кикириткова модно усогласена со ќеркичката и синот на плажа во Грција (фото) Маја Кикириткова со нејзината ќерка Ева и синот Лазар позираа на зајдисонце на п...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...
Емотивна објава на Македонка: „Ми велеа: ‘Никако немој да го заспиваш твоето бебе во раце’ – грешеа!... „Не го држи во раце, ќе го размазиш! Немој да го доиш кога и да посака, гледаш д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg