Ивона Јо сподели фотки со лузните од операцијата: „Секој месец славам нов роденден“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Ивона Јо сподели фотки со лузните од операцијата: „Секој месец славам нов роденден“

„Веќе подолго време ритуал и мое секојдневие е љубовта и грижата која ѝ е потреба на Ивона. Силно се прегрнувам секој ден и славам ко да утре не постои“ – вели Ивона Јо и додава дека полека почнува да си простува самата на себеси за минатото.

ivona-jo-spodeli-fotki-so-luznite-od-operacijata-sekoj-mesec-slavam-nov-rodenden-01.jpg

Иако многумина тешко би се одлучиле да преземат таков чекор, сепак Ивона Јо пред три месеци се одлучи да направи операција на желудникот, а својот напредок редовно го споделува на социјалните мрежи.

Во три месеци Ивона Јо успеа да се збогува со 37 килограми, што се дополнителни девет килограми за уште еден месец.

Прочитајте и Ивона Јо, 2 месеци по операцијата: „28 килограми си заминаа и го напуштија моето тело засекогаш“

Како што вели, на секои 26-ти го слави својот нов роденден, а три месеци по операцијата таа објави фотографија и со лузните од операцијата, а во описот на објавата напиша:

„Една од најважните работи која не сум ги знаела за себе е огромната потреба за љубов која секојдневно сум ја имала, а ниту еднаш вистински не сум си ја пружила.

Веќе подолго време ритуал и мое секојдневие е љубовта и грижата која и е потреба на Ивона. Силно се прегрнувам секој ден и славам ко да утре не постои …

Затоа и секој 26-ти датум од месецот велам дека ми е роденден. Нов роденден. Нова јас.

И да, почнувам да ѝ простувам на Ивона. Ивона која не знаела зошто а ни како.

Ивона поради која денес јас сум ова што сум.

Те сакам“.

ivona-jo-spodeli-fotki-so-luznite-od-operacijata-sekoj-mesec-slavam-nov-rodenden-02.jpg

Инаку, ноември беше значен месец за Ивона и поради тоа што дипломира на Природно-математичкиот факултет, на катедрата за Нутриционизам, а повторно се врати и на музичките настапи.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

 Б. С. Б. | Црнобело/ Фото: Инстаграм Ивона Јо

Би можело да ве интересира:

„За да го прославам мојот роденден со баба и дедо“ - пораки од најмалите зошто да останете дома (фот... Деновиве на социјалните мрежи се шири фотографија од 17 мали дечиња кои шират по...
Јелена Јованова стана мајка - Игор Џамбазов ја откри среќната вест Актерката Јелена Јованова стана мајка. Игор Џамбазов ја објави убавата вест на И...
Состојба до 14.10.2020: Нова рекордна бројка - потврдени се 445 новозаболени Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови сл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg