Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


6 места во Скопје со чиа пудинзи кои прво се сликаат, па се јадат

Чиа пудингот одлично се вклопува во изговорот „немам време да појадувам,“ па веќе неколку години наназад е откритието за сите оние кои појадуваат „на нога“.

6-mesta-vo-skopje-so-chia-pudinzi-koi-prvo-se-slikaat-pa-se-jadat-01.jpg

Во Скопје има многу локали кои сервираат или подготвуваат за носење чиа пудинг, а во продолжение издвојуваме неколку кои прво се сликаат, па дури потоа се јадат, судејќи по Инстаграм:

1. Vega Fresh Bar

2. DREN vegetarian restaurant

3. Goûté daily

 

4. CHIA Fresh & Healthy

5. Љубовна куќичка

6. Healthyish

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...
Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg