„Горд сопруг“ - Сопругата на Сашко Коцев стана Доктор на науки, актерот ја сподели веста

Сашко Коцев веќе 9 години ужива во бракот со докторката Смиљана Бундовска, која сега стана и Доктор на науки. Актерот е горд на неа и нејзините успеси.

gord-soprug-sashko-kocev-objavi-deka-negovata-sopruga-stanala-doktor-na-nauki-01.jpg

Сашко Коцев е 9 години во брак со докторката Смиљана Бундовска, која сега стана и Доктор на науки на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. 

Актерот ја сподели веста на својот Фејсбук профил и напиша: „Горд сопруг“.

Сашко сподели објава во која се вели дека осум докторки на науки, сите од областа на медицината и здравството биле промовирани вчера во аулата на ректоратот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, а меѓу нив е и неговата Смиљана.

gord-soprug-sashko-kocev-objavi-deka-negovata-sopruga-stanala-doktor-na-nauki-02.jpgфото: Фејсбук Сашко Коцев

Парот има една ќерка, а Коцев секоја година со шеговити објави ја одбележува годишнината со својата сакана. Тие се венчаа во 2012 година во Куршумли Ан, а во 2017 година ја добија ќерката.

Тој е познат и по своите хумористични статуси на Фејсбук на разни теми.

Дел од неговите шеговити објави на следната страна...Би можело да ве интересира:

Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...
Јаков Спасов, синот на Дац, и сопругата Софија на меден месец на Исланд објавија дека очекуваат бебе Парот кој стапи во брак во мај годинава периодов ужива на патување во Исланд, а ...
Доктор од Штип со саканата се еден од најфит паровите во Македонија (фото) Со мускулести тела и комплетно посветени на тренинзите и 5-6 пати неделно, Алекс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg